* آزادی مشروط اسدبیگی برای پرداخت حقوق کارکنان - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

آزادی مشروط اسدبیگی برای پرداخت حقوق کارکنان

تصویر بنرمتهم بصیرانی گفت: پول‌های زیادی در سامانه نیما در اختیار داشتم و هیچ پولی در نیما نفروختم، چون اختلافش با بیرون بین ۵ تا ۶۰ درصد اختلاف وجود داشته است.

متهم بصیرانی ادامه داد: در جایی از کیفرخواست آمده است من سود هفت درصدی می‌گرفتم کدام سود هفت درصدی؟ اسناد آن را ارائه دهند.

در ادامه این جلسه دادگاه، نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: شما طوری اظهارات را بیان می‌کنید که انگار چاه نفت داشتید و در آن حضور پیدا می‌کردید و خودتان می‌فروختید.
نماینده دادستان ادامه داد: دادسرا از مراجع رسمی استعلام کرده است و هیچ مرجع رسمی شما را به عنوان کارگزار نمی‌داند شما سعی دارید در پرونده ابهام سازی کنید.

وی با ارائه مدرکی گفت: لیست شرکت‌هایی که ارز فروخته شده است در این لیست وجود دارد، بصیرانی می‌گوید ارتباطی با اسدبیگی نداشته است در حالی که او ظهر نویس چک‌های اسد بیگی با بانک اقتصاد نوین بوده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: شما اظهارات خودتان را در ۴ مرحله عوض کرده‌اید اظهارات امروز شما نیز بررسی خواهد شد.

نماینده دادستان با ارائه مدرکی دیگر اظهار داشت: مهر تعدادی از شرکت‌ها در دفتر صرافی میرزایی پیدا شده است. خرید و فروش ارز شما خیلی از بیشتر از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار است. همان شرکتی که پروفرم توسط شرکت دنیای معتمد پارسه جهت واردات خط تولید نیشکر از چغندر قند به بانک مرکزی ارائه داده است حال سوال اینجاست شما مهر و سربرگ را ارائه داده‌اید؟

این متهم گفت: مهر را نه، اما سربرگ را من ارائه دادم.

نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: چرا این کار را کردید؟ شما سربرگ دادید و می‌گویید من از جعلی بودن آن اطلاعی نداشتم.

نماینده دادستان خطاب به متهم بصیرانی گفت: شما هم به عنوان کارگزار درصدی برای آزاد سازی و هم درصدی برای خرید و فروش ارز می‌گرفتید.
متهم بصیرانی گفت: بانک سامان سربرگ شرکت را می‌خواست و به این دلیل آن را ارائه دادیم.

نماینده دادستان گفت: اقاریر خانم نوری در پرونده هست که می‌گوید بخشی از ارز تیم شما به فروش رسیده است. در بخشی از اظهاراتتان گفتید اسدبیگی بدهکار بود و این بدهی بابت چه چیزی است؟

متهم بصیرانی گفت: ۱۰۰۰ تن شکر خریدم و ۳ میلیارد تومان پول دادم و بدهی مربوط به آن معامله بود.

شاه محمدی پرسید: چرا ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ و ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به شرکت دنیای معتمد پارسه واریز شد؟

متهم بصیرانی گفت: بابت درهمی که فروختند ریال گرفتند. این پول مربوط به درهم بوده و ربطی به این ارز‌ها نداشته است.

نماینده دادستان گفت: فردی شرکت دلتا را در امارات ثبت کرده است.

متهم بصیرانی گفت: جعل مهر و سربرگ را به من نشان دهید تا بدانم کدام مهر جعل شده است و شاید کحال زاده جعل کرده باشد. من سربرگ ممهور به مهر را دادم.

نماینده دادستان گفت: در اقاریرتان گفته اید هیچ مهری ندادم و سربرگ مهر نشده بود که اقاریرتان با اظهارات امروز متناقض است. یک چک ۴ میلیارد تومانی مربوط به رامک خودرو توسط شما وصول شده است.

متهم گفت: مدارک نشانم دهید تا اسناد آن را بیاورم.

نماینده دادستان گفت: همانطور که گفتم شرکت دلتا در امارات تاسیس می‌شود و شما در بانک آلمانی با فرد مورد اشاره جهت افتتاح حساب برای شرکت حاضر شدید. همچنین مالک شرکت اینترسیز هم از اتباع یکی از کشور‌های همسایه است که حساب او گردش مالی بالایی دارد. نکته جالب اینجاست که سربرگ خام و مهر الکترونیکی این شرکت در دفتر صرافی پالاب پیدا شده است. ریال به حساب آن شرکت واریز می‌شود و تبدیل به ارز می‌گردد. پس از مدتی این شرکت آمادگی‌اش را برای کارگزاری به بانک گردشگری اعلام می‌نماید و متهم بصیرانی را نماینده خود معرفی می‌کند.

نماینده دادستان از متهم بصیرانی پرسید: آیا شرکت صنایع پالاب کیش برای شماست؟

متهم بصیرانی گفت: بله برای من است.
شاه محمدی بیان کرد: در جایی اظهار کردید باید شرکت دنیای معتمد پارسه پروفرم‌ها را صادر کند این حرف خیلی عجیب است، شرکت پالاب کیش برای صادرات تصفیه آب بوده در حالی که هیچ صادراتی انجام نشده است. پالاب کیش قراردادی با شرکت نهاده گستر نیام برای خرید و فروش ارز دارد و شرکت‌های شما در دوبی حساب داشته‌اند.

متهم بصیرانی گفت: در جلسه خصوصی آن‌ها را مطرح می‌کنم.
در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: شما چرا پروفرم‌ها را تغییر دادید؟

نماینده دادستان خطاب به متهم بیان کرد: شما یک بار بر اساس اقاریرتان می‌گویید مهر شرکت پارسه را خودشان ساخته‌اند، یک جا می‌گویید مهر دلتا احتیاج نبوده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: شما چرا باید به شرکت‌های دیگر با نهاده گستر کار‌های ارزی انجام دهید؟

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا