قضایی و حقوقی

آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه قانونی است

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، حجت الاسلام محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه ضمن بازدید از دادستانی و دادگاه های انتظامی این مرکز با اشاره به  قانونی بودن آزمون وکالت در مرکز وکلای قوه قضائیه اظهار داشت: با توجه به این که ریاست محترم قوه قضائیه وجود مرکزوکلای قوه قضائیه را قانونی می داند و حمایت می کند پس آزمونی که براساس هئیت نظارت و آن مرکز گرفته می شود قانونی است.

معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: نظارت با استقلال وکلا در محاکم قضایی منافاتی ندارد و نظارت حق قوه قضائیه است، نظارت بر مرکز وکلای قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری وجود دارد و خود کانون وکلا هم بر این باور است که قوه قضائیه باید بر امر وکلا نظارت کند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از علی بهادری جهرمی رئیس مرکزوکلای قوه قضائیه  بیان کرد: رئیس این مرکز جوانی حقوقدان،خوش ذوق و فعال است که امیدوارم بتواند در جهت پیشرفت این مرکز اقداماتی قابل قبولی را انجام دهد.

گفتی است در این بازدید از نحوه بهبود و ارتقاء عملکرد مرکز وکلای قوه قضائیه به ویژه در حوزه آموزش بحث وهم فکری شد و دکتر مصدق به عنوان استاد حقوق کیفری در فرآیند آموزش کارآموزان کمک کار و همراه این مرکز باشند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا