دسته‌بندی نشده

آغاز به کار قرارگاه مواسات و کمک مومنانه در وزارت جهاد کشاورزی

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در ویدیو کنفرانس اجلاسیه سراسری مسئولان حوزه‌های نمایندگی فقیه و روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها که در روز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال ۹۹ را سال جهش تولید معرفی کردند و یکی از دستگاه‌های کشور که در تولید اقلام معیشتی دست دارد، وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی، وزارتخانه معیشت مردم است و حوزه تغذیه مردم را سامان می‌دهد لذا بسیار ارزشمند است.

تقوی ادامه داد: اگر کوچکترین خللی در مسیر تولید اقلام معیشتی مردم ایجاد شود، زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مسئولان این بخش مسئولیتی مضاعف دارند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به عوامل موفقیت در کار خاطرنشان کرد: عوامل موفقیت در هر زمینه‌ای با هم متفاوت است و یکی از عوامل موفقیت، خود باوری و اعتماد به نفس بوده و خودباوری پایه‌های تمام موفقیت‌ها است.

تقوی ادامه داد: برخورد با مشکلات عامل دیگر موفقیت است لذا از مشکلات نباید ترسید و باید در صحنه حضور داشت و مقاومت کرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در معرفی وزیر جدید معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد که سیاست دولت این است که تا جایی که می‌شود سطح زیر کشت را افزایش دهیم و این افزایش باید هم به صورت افقی و عمودی باشد.

وی افزود: وظیفه ما در سال جاری رسیدن به جهش تولید است که باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود و تسهیلات لازم برای کار فراهم شود.

تقوی تاکید کرد: محصولات معیشتی مردم به وفور در بازار وجود دارد که ثمره تلاش‌های صورت گرفته در وزارت جهاد کشاورزی است، همچنین سیلاب‌های بسیاری در سال گذشته مزارع و باغات را تخریب کرد که با قدرت و همت مسئولان تا حدود زیادی مشکلات برطرف شده است تا زمینه را برای بخش تولید در سال جاری فراهم کند.

وی افزود: در تولید فراورده‌های دامی و لبنی بیش از نیاز کشور تولید داریم و نیازمند صادرات هستیم و می‌توانیم محصولات باغی و زراعی را هم صادر کنیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در ادامه، اظهار داشت: رزمایش مواسات وکمک مومنانه به واقع لبیک به ندای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی است که نیمه شعبان به آن اشاره کردند.

وی در ادامه گفت: از امروز قرارگاه مرکزی مواسات وکمک مومنانه در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های تابعه با محوریت حوزه نمایندگی، ولی فقیه افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل قرارگاه مواسات و همدلی مومنانه با اولویت یاری رساندن به کارکنان باز نشسته آسیب پذیر و کارمندان نیازمند این وزارتخانه بعنوان گروه هدف می‌باشد، گفت: آغاز بکار قرارگاه مواسات و کمک مومنانه از امروز در وزارتخانه ستاد ملی با کمک نهاد‌های مردمی شکل خواهد گرفت که مسولیت اجرایی و دبیری این ستاد را پیمان فلسفی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی برعهد خواهد داشت.

در ادامه این اجلاسیه پیمان فلسفی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: در زمینه پدافند زیستی و دفاع زیستی در تمام استان‌های کشور، تنها وزارتخانه‌ای که این پدافند را به صورت کشوری برگزار کرد، وزارت جهاد کشاورزی بود و سازمان بسیج مستضعفین از مجموعه وزارتخانه تقدیر کرد.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا