شهری

آغاز کاشت ۱۵ هزار نهال در بوستان جنگلی سرخه حصار

تصویر بنربه مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و با هدف توسعه فضای سبز و ارتقای شاخص‌های زیست محیطی، عملیات کاشت ۱۵ هزار نهال در بوستان جنگلی سرخه حصار آغاز شده است و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری همسو سید مهدی صالح زاده، – معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۳ – توسعه فضای سبز را یکی از برنامه‌های اساسی شهرداری منطقه در قطب گردشگری شرق تهران و توسعه فضای سبز در محوطه بوستان جنگلی سرخه حصار برشمرد و گفت: با توجه به کارکرد فضای سبز در تلطیف هوا و ایجاد فضاهای تفرجگاهی ، عملیات کاشت ۱۵ هزار اصله  نهال در  فضایی به مساحت ۳۰ هکتار از روز گذشته (۱۱ اسفند ماه) در اراضی توسعه بوستان جنگلی سرخه حصار آغاز شد.

وی با اشاره به آغاز کاشت ۱۵ هزار درخت و درختچه جدید از گونه‌های مقاوم و سازگار به شرایط اقلیمی منطقه اظهارکرد: این نهال‌ها از گونه کاج تهران، لیلکی، بادام کوهی ، بنه و زالزالک است که در ضلع جنوب شرقی بوستان جنگلی سرخه حصار کاشته شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۳ با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای آبیاری درختان محدوده ضلع جنوب شرقی بوستان جنگلی سرخه حصار گفت: این محدوده به شبکه آبیاری تحت فشار مخزن ژئوممبران ۱۶۰۰ متر مکعبی مجهز است که حدود ۳۰۰۰ متر لوله گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مدیران منابع طبیعی استان تهران با حضور در بوستان جنگلی سرخه حصار از عملیات کاشت نهال در این بوستان بازدید کردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا