انتظامی

آغاز ۳ پویش داوطلبانه در هلال‌احمر

تصویر بنررئیس سازمان داوطلبان جمعیت از راه‌اندازی پویش‌های «مرهم زائر»،«نذرآب» و «همدلی» از سوی این سازمان خبرداد.

 در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته از سوی در هفته گذشته گفت: در هفته‌ای که گذشت چند طرح داوطلبانه و با محوریت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در کشورمان به اجرا درآمد. طرح‌هایی که اجرای آن در روزها و هفته‌های آتی ادامه خواهد داشت. 

وی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها، طرح کاروان‌های سلامت بود که در نقاط مرزی کشورمان به اجرا درآمد و بر این اساس خدمات درمانی و سنجش‌های سلامت به ساکنان مناطق ارائه خواهد شد. همچنین طرح چادرهای سرد برای ارائه خدمات به زائران نیز به اجرا درآمد که این طرح با نزدیک شدن به ایام راهپیمایی گسترش نیز پیدا خواهد کرد.

افزود: یکی دیگر اقدامان صورت گرفته از سوی سازمان داوطلبان هلال‌احمر  برنامه‌ریزی و شروع هماهنگی‌های لازم برای اعزام ساکنان و مسئولان محلات کم برخوردار، از جمله رئیس خانه هلال، مسئول پهنه، شهردار محله ، بانویاران و… به راهپیمایی بزرگ اربعین بود. بر این اساس مقرر شد تا با انجام هماهنگی‌های لازم فرآیند شناسایی و انجام امور اداری برای اعزام حدود ۱۰ هزار نفر از سراسر کشور به راهپیمایی اربعین فراهم شود.

همچنین از آغاز سه پویش نیز در هفته گذشته خبرداد و گفت: در هفته اخیر، سه پویش نیز ایجاد و راه‌اندازی شد که اجرای آن تا هفته‌های آینده ادامه خواهد داشت. بر این اساس اقدامات برای اجرای سه پویش همدلی، مرهم زائر و نذر آب صورت گرفت.

بیشتر بخوانید: 


اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیاردی وام و خدمات حمایتی به هلال‌احمر

وی در توضیح بیشتر در مورد این پویش‌ها نیز گفت: «پویش همدلی» برای کمک به زدگان در سراسر کشور ایجاد شد. در «پویش مرهم زائر» نیز دارو و تجهیزات پزشکی با مشارکت و همراهی مردم برای زائران اربعین حسینی تامین خواهد شد و در «پویش نذر آب» هم آب شرب سالم برای مناطق کم برخوردار متاثر از خشکسالی در سطح کشور تامین می‌شود.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا