حوادث و بلایا

آمادگی هلال احمر برای جمع آوری کمک های بشردوستانه به کردهای سوریه

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران درباره جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه برای مردم کرد سوریه اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛

در پی تنش‌های اخیر در شمال سوریه که به دلیل حملات ترکیه علیه شبه‌نظامیان کرد سوریه بوجود آمده و موجب رنج و آلام فراوانی برای غیرنظامیان این منطقه شده است، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با توجه به پیگیری‌های مردمی در کردستان ایران و دیگر نقاط کشور برای کمک به غیرنظامیان کرد سوریه و همچنین ضرورت عمل به وظیفه بشردوستی این جمعیت، آمادگی خود را برای جمع آوری کمک‌های مردمی بشردوستانه جهت ارسال به مناطق درگیر در سوریه اعلام می‌کند.

به همین منظور پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در استان کردستان ایران آماده جمع آوری کمک های مردمی غیر نقدی شده‌اند. هموطنان عزیز صرفا در این استان می توانند کمک های غیرنقدی خود شامل اقلام زیستی(پتو، چادر و…) اقلام غذایی(انواع کنسروجات، جیره خشک و…) اقلام بهداشتی را به پایگاههای تعیین شده در شهرهای مختلف استان کردستان تحویل دهند.

همچنین کد #۸۷*۱۱۲* (ستاره ۱۱۲ ستاره ۸۷ مربع) به صورت اختصاصی برای دریافت کمک‌های نقدی مردمی جهت مردم کرد سوریه اعلام می‌شود.

گفتنی است با هماهنگی های انجام شده تمامی این کمک ها بطور زمینی به اردوگاه آوارگان در مناطق درگیر ارسال می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا