* ابلاغ دستور العمل جدید طرح نگهداشت تهران - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

ابلاغ دستور العمل جدید طرح نگهداشت تهران

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، حسین نظری در جلسه تکریم و معارفه شهردار جدید منطقه ۴ ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) گفت: باید طوری زندگی کنیم که دیگران از وجودمان در آسایش باشند.

وی با اشاره به توصیه ها و تاکیدات راهبردی شهردار تهران گفت: برای رسیدن به تهران، الگوی کلانشهر جهان اسلام باید چهارچوب‌های ذهنی و استراتژیک برای خود ترسیم کنیم.

معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران با تاکید بر تقویت محله ها و نواحی گفت: برای رسیدن به رضایتمندی شهروندان و اهداف تعیین شده، نیازمند تقویت محله ها و نواحی هستیم.
وی در ادامه با اشاره بازنگری و ابلاغ دستورالعمل جدید طرح نگهداشت شهر در شهر تهران گفت: نگهداشت شهر، کار مستمر شهرداری است. اما باید زمانی را برای خانه تکانی انجام دهیم که پاییز و زمستان فصل مناسبی برای این خانه تکانی است .

وی خاطر نشان کرد: بنده به عنوان یک شهروند تهرانی از پروژه های اجرا شده در منطقه ۴ به ویژه پروژه تقاطع غیر همسطح خیابان ریحانی به بزرگراه امام علی(ع) رضایت داشته و بهره لازم را بردم و اگر این نگاه در شهرداری تهران تسری پیدا کند بسیاری از هزینه ها کاهش می یابد.

در ادامه این مراسم، رضا پوریاف شهردار جدید منطقه ۴ ضمن تشکر و قدردانی از حسن اعتماد و نظر مثبت شهردار تهران و معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری گفت: شهرداری تهران بیش از ۳۰۰ وظیفه را انجام می دهد و  از پیچیده ترین سازمان های کشور محسوب می شود و به نوعی از تولد تا فوت با مردم همراه است و مردم شبانه روز خدمات شهرداری را می بینند و با آن سرو کار دارند.

وی افزود: از طرفی با توجه به اینکه ۷۵ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند عملکرد مدیریت شهری ارتباط مستقیمی با رضایت مردم دارد و رضایت مردم از نظام و انقلاب به نوعی با عملکرد مدیریت شهری و شهرداری ارتباط مستقیم دارد.

پوریافر افزود: معمولا شهرداری ها و کلانشهرها نگاهی الگوبردارانه از تهران دارند و علاوه بر رضایتمندی مردم از شهرداری، نگاه شهرهای دیگر به شهرداری هم ویژه است.
وی با بیان اینکه منطقه چهار، حدود ۱۰ درصد مساحت و جمعیت کلانشهر تهران را به خود اختصاص داده است افزود: با توجه به جایگاه ، وسعت، حجم و تنوع و تفاوت های قومی جمعیتی و این نگاه تاثیر گذاری منطقه ۴ در کل کشور  باید برنامه ریزی و تلاش مضاعف کرد.

شهردار منطقه ۴ با اشاره به راهبردها و رویکردهای مدیریتی مدیریتی شهردار تهران گفت: عدالت محوری، محله محوری، مسجد محوری، تخصص گرایی، تعامل سازنده با مؤثران شهر، شایسته سالاری، فساد ستیزی، مشارکت پذیری و هوشمندسازی از جمله رویکردهای شهردار تهران برای اداره شهر است و ما نیز باید بر این اساس برنامه ریزی کنیم.

پوریافر افزود: هر چقدر تلاش کنیم و مردم با ما همراه نباشند و ذهنیت اصلاح نشود، کارها ابتر می ماند. همیشه نگاه مردم به این دستگاه خاص است و باید ضمن همراه کردن مردم اثر بخشی را افزایش دهیم.

وی افزود: قانون مداری، شفافیت بدون احساس تبعیض، سلامت درونی، حضور میدانی و اثرگذار، عطوفت و کمک به مردم، پیگیری نیازهای مردم با عاطفه و محبت می تواند تصویر را در ذهن مردم اصلاح کند و بدانند که شهرداری کمک حال آن ها و در کنار آنها است.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با کمک همکاران خدوم و توجه ویژه کلان به منطقه ۴ در مباحث تخصیص نقدینگی ها و توجه به نیروی انسانی بتوانیم اقدامات خوب و اثرگذاری در این منطقه انجام دهیم.

در این مراسم همچنین، محمد محمددوست شهردار سابق منطقه ۴ به ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ پرداخت.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

منبع: فارس

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا