* ابلاغ دستور العمل جدید طرح نگهداشت شهر برای زمستان و پاییز ۱۴۰۰ در تهران - اجتماعی نیوز
شهری

ابلاغ دستور العمل جدید طرح نگهداشت شهر برای زمستان و پاییز ۱۴۰۰ در تهران

تصویر بنرمعاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران از ابلاغ دستور العمل جدید طرح نگهداشت شهر خبر داد و گفت: طی روزهای آتی، دستور العمل جدید طرح نگهداشت شهر برای دو فصل پایانی سال جاری ابلاغ می‌شود و در دستور کار مناطق ۲۲ گانه قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز حسین نظری در جلسه تکریم و معارفه شهردار جدید منطقه ۴ ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) گفت: باید طوری زندگی کنیم که دیگران از وجودمان در آسایش باشند.

وی با اشاره به توصیه‌ها و تاکیدات راهبردی شهردار تهران گفت: برای رسیدن به “تهران، الگوی کلانشهر جهان اسلام” باید چارچوب‌های ذهنی و استراتژیک برای خود ترسیم کنیم.

معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران با تاکید بر تقویت محله‌ها و نواحی گفت: برای رسیدن به رضایتمندی شهروندان و اهداف تعیین شده، نیازمند تقویت محله ها و نواحی هستیم.

نظری در ادامه با اشاره به بازنگری و ابلاغ دستورالعمل جدید طرح نگهداشت شهر در شهر تهران گفت: نگهداشت شهر، کار مستمر شهرداری است اما باید زمانی را برای خانه تکانی داشته باشیم که پاییز و زمستان فصل مناسبی برای این خانه تکانی است .

وی افزود: بنده به عنوان یک شهروند تهرانی از پروژه های اجرا شده در منطقه ۴ به ویژه پروژه تقاطع غیرهمسطح خیابان ریحانی به بزرگراه امام علی(ع) رضایت دارم و بهره لازم را بردم و اگر این نگاه در شهرداری تهران تسری پیدا کند، بسیاری از هزینه ها کاهش می یابد.

در ادامه این مراسم، رضا پوریافر – شهردار جدید منطقه ۴ – ضمن تشکر و قدردانی از حسن اعتماد و نظر مثبت شهردار تهران و معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری گفت: شهرداری تهران بیش از ۳۰۰ وظیفه را انجام می دهد و از پیچیده‌ترین سازمان‌های کشور محسوب می‌شود و به نوعی از تولد تا فوت با مردم همراه است و مردم شبانه روز خدمات شهرداری را می بینند و با آن سرو کار دارند.

وی افزود: از طرفی با توجه به اینکه ۷۵ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند عملکرد مدیریت شهری ارتباط مستقیمی با رضایت مردم دارد و رضایت مردم از نظام و انقلاب به نوعی با عملکرد مدیریت شهری و شهرداری ارتباط مستقیم دارد.

پوریافر اضافه کرد: معمولا شهرداری ها و کلانشهرها نگاهی الگوبردارانه از تهران دارند و علاوه بر رضایتمندی مردم از شهرداری، نگاه شهرهای دیگر به شهرداری هم ویژه است.

وی با بیان اینکه منطقه ۴، حدود ۱۰ درصد مساحت و جمعیت کلانشهر تهران را به خود اختصاص داده است، اظهارکرد: با توجه به جایگاه، وسعت، حجم و تنوع و تفاوت های قومی جمعیتی و این نگاه تاثیرگذاری منطقه ۴ در کل کشور را باید برنامه ریزی و تلاش مضاعف کرد.

شهردار منطقه ۴ با اشاره به راهبردها و رویکردهای مدیریتی مدیریتی شهردار تهران گفت: عدالت محوری، محله محوری، مسجد محوری، تخصص گرایی، تعامل سازنده با مؤثران شهر، شایسته سالاری، فساد ستیزی، مشارکت پذیری و هوشمندسازی از جمله رویکردهای شهردار تهران برای اداره شهر است و ما نیز باید بر این اساس برنامه ریزی کنیم.

پوریافر افزود: هر چقدر تلاش کنیم و مردم با ما همراه نباشند و ذهنیت اصلاح نشود، کارها ابتر می ماند. همیشه نگاه مردم به این دستگاه خاص است و باید ضمن همراه کردن مردم اثر بخشی را افزایش دهیم.

وی افزود: قانون مداری، شفافیت بدون احساس تبعیض، سلامت درونی، حضور میدانی و اثرگذار، عطوفت و کمک به مردم، پیگیری نیازهای مردم با عاطفه و محبت می تواند تصویر را در ذهن مردم اصلاح کند و بدانند که شهرداری کمک حال آن ها و در کنار آنهاست.

شهردار منطقه ۴ در پایان اظهار امیدواری کرد با کمک همکاران خدوم و توجه ویژه کلان به منطقه ۴ در مباحث تخصیص نقدینگی ها و توجه به نیروی انسانی بتوانیم اقدامات خوب و اثرگذاری در این منطقه انجام دهیم.

در این مراسم همچنین، محمد محمددوست – شهردار سابق منطقه ۴ – به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ پرداخت.

به گزارش سایت شهر با ابلاغ حکم علیرضا زاکانی  – شهردار تهران – توسط حسین نظری – معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران – رضا پوریافر به سمت شهردار منطقه ۴ منصوب و از زحمات شهردار سابق این منطقه قدردانی شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + سیزده =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا