انتظامی

اجرای برنامه های هفته ناجا با محوریت تحقق فرامین رهبری

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در اولین جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته نیروی انتظامی سال ۹۹ با گرامی داشت یاد و خاطره امام (راحل)، شهیدان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و شهدای عرصه نظم و امنیت، اظهارداشت: برای فرماندهی معزز کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز آرزوی طول عمر توأم با سلامتی و صحت داریم.

وی با تبریک فرا رسیدن میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: امیدواریم بتوانیم از روش و منش ائمه اطهار الگو بگیریم و در دنیا و آخرت عاقبت بخیر باشیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ضمن قدردانی از بیان نقطه نظرات توسط نمایندگان رده و پلیس‌های ستادی و تخصصی پیرامون، برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در سال جدید، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نشستی به احصاء نقاط ضعف و قدرت و تلاش برای رفع کاستی‌ها و تقویت نقاط قوت منتج می‌شود؛ به هرحال لازم است که خط مشی و سیاست‌های کلی هفته نیروی انتظامی سال آتی را از امروز تعیین و هدف گذاری‌هایمان را آغاز کنیم.

این مقام انتظامی، خاطرنشان کرد: در اولویت اول، برنامه‌های هفته نیروی انتظامی باید با محور تحقق فرامین و انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از پلیس و همچنین اهداف و محورهای بیانیه گام دوم انقلاب عملیاتی و اجرایی شود.

سردار شرفی اضافه کرد: با توجه به تقارن مأموریت بزرگ و معنوی اربعین حسینی با هفته نیروی انتظامی، لازم است که در جهت گیری ها و برنامه ریزی ها فضای معنوی مراسم اربعین پیش بینی و لحاظ شود؛ در واقع معتقدم که این همزمانی را باید به فال نیک بگیریم و از آن در راستای تسهیل و تسریع خدمات دهی به آحاد مردم بهره ببریم.

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی با بیان اینکه برنامه‌های هفته ناجا باید موجب افزایش اعتبار اجتماعی پلیس شود، خاطرنشان کرد: این هفته فرصت مغتنمی است که از پلیس یک چهره مقتدر توأم با رأفت و در عین حال پاسخگو منعکس کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های افزایش اعتبار هر سازمانی، روزآمدی آن است، ادامه داد: اگر بر تحقق شعار هوشمند سازی پلیس معتقدیم باید توانمندی‌های پلیس در این عرصه همزمان با هفته ناجا به شکل حداکثری به مردم نمایش داده شود، در واقع آحاد جامعه باید نماد بارزی از پلیس هوشمند را ببینند و این گونه نباشد که هوشمند سازی پلیس صرفاً یک شعار تلقی شود.

این مقام انتظامی یادآور شد: توجه به دو اصل؛ مکتبی و حفاظتی در پیشبرد برنامه‌های هفته نیروی انتظامی از الزامات است؛ از طرفی کلیت برنامه‌های این هفته باید به افزایش آگاهی‌های عمومی منتج شود.

سردار شرفی اضافه کرد: برای معرفی مأموریت‌های متنوع و گسترده پلیس می‌توانیم از زبان هنر و تأثیرگذاری رسانه بهره کافی و وافی ببریم و با این زبان ضمن انعکاس جانفشانی‌های سبزپوشان ناجا از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها و روستاها، مردم را برای همراه سازی بیشتر با پلیس همسو کنیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه یکی از محورهای برنامه‌های هفته ناجا باید طرح مطالبات از سازمان‌های همکار باشد، تصریح کرد: بهره مندی از قابلیت‌های فضای مجازی در معرفی مأموریت و کارکرد پلیس نباید فراموش شود، امروز بخش قابل توجهی از مردم از ظرفیت‌های فضای مجازی بهره می‌برند یا به نوعی با بسترهای مختلف شبکه‌های اجتماعی در ارتباط هستند، ما نیز می‌توانیم از این فضا استفاده کنیم.

گفتنی است، پیش از سخنان جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، نمایندگان رده‌ها و پلیس‌های تخصصی به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص چگونگی برگزاری برنامه‌های هفته ناجا پرداختند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا