دسته‌بندی نشده

اجرای زنگ گردشگری در ایران + جزئیات- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، نادر فلاحی – مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: در نظر داریم به منظور اجرای این طرح نگارخانه خطایی اردبیل را به مدت سه ماه و از روزهای آتی تجهیز کنیم.

وی افزود: در این طرح تصاویر و آثاری از جاذبه های طبیعی و تاریخی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به نمایش درآمده و در معرض دید بازدیدکنندگان با محوریت دانش آموزان و اولیای آن‌ها قرار خواهد گرفت.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در این طرح مدارس می توانند با تدارک اردوهای علمی تفریحی فرصت بازدید از جاذبه ها را برای دانش آموزان فراهم کنند و در عین حال والدین دانش آموزان نیز می توانند همزمان در بازدید ها حضور یابند.

فلاحی به معرفی پیشینه تاریخی استان اردبیل با محوریت حکومت صفوی و اقدامات شاه اسماعیل صفوی اشاره و تصریح کرد: همچنین ضرورت گردشگر پذیری و صیانت از آثار تاریخی به دانش آموزان توسط کارشناسان تشریح خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به انتخاب استان اردبیل به عنوان پایلوت طرح های گردشگری در سفر دکتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، اجرای این طرح نیز برای نخستین بار در استان اردبیل برنامه ریزی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اجرای این طرح را با هدف تربیت نسلی آگاه و مسئول در مقابل میراث فرهنگی و جاذبه های تاریخی و طبیعی استان دانست.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا