* اجرای طرح‌های محیط زیستی، استفاده بهینه منابع را به همراه دارد - اجتماعی نیوز
محیط زیست

اجرای طرح‌های محیط زیستی، استفاده بهینه منابع را به همراه دارد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، پیش از ظهر امروز و همزمان با گرامیداشت هفته زمین پاک با شعار «حفاظت از گونه‌های زیستی، نه به زباله و پلاستیک» طی مراسمی، سیستم تصفیه پساب یک واحد صنعتی و تولیدی در شهر تهران افتتاح شد.

مسعود زندی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه روز زمین پاک به لحاظ اهمیت، یک روزجهانی است و خاص کشور ما نیست و هر ساله به این مناسبت در سراسر دنیا برنامه‌های نمادینی انجام می‌شود، اظهار داشت: این روز نمادین تلنگری برای همه بوده و بیانگر این موضوع است که همه ما پیرامون زمین و حفاظت از محیط زیست مسئولیت داریم.

وی نقش واحدهای صنعتی را در این حوزه خاص و مهم دانست و افزود: اینگونه واحدها در فرایند تولید و صنعت خود دارای پساب و پسماند هستند و ضرورت دارد که به لحاظ قانونی و مسئولیت‌های اجتماعی به حفظ محیط زیست و عاری شدن از هرگونه آلودگی توجه مضاعفی کنند.

معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران تاکید کرد: کشور ما در یکی دو دهه گذشته با چالش‌های محیط زیستی زیادی مواجه بوده که بیشتر این موضوعات به حوزه جنگل‌ها، آب، تولید زباله و مدیریت پسماندها، فاضلاب و تخریب محیط زیست مربوط بوده است.

زندی اقدام واحدهای صنعتی در تمکین قانون و توجه به سلامت مردم از طریق اجرای پروژه‌های زیست محیطی و ارتقا موضوعات محیط زیستی واحد تحت مدیریت را خصوصاً در شرایط اقتصادی کنونی قابل تقدیر دانست و گفت: این موضوع نه تنها بیانگر و پاسخگوی مسئولیت اجتماعی اینگونه واحدها است بلکه مدیران این واحدها با توجه کردن بیشتر به مقوله محیط زیست و فرایندهای زیست محیطی در واحدهای خود می‌توانند استفاده بهینه و با صرفه تری نسبت به منابع داشته باشند.

وی ادامه داد: از این منظر و با افتتاح طرح‌های تصفیه پساب و بازچرخانی آب خصوصاً در شرایط کم آبی، گذشته از شرایط استثنایی که امسال بر کشور حاکم شد و بیانگر تغییر اقلیم و استفاده بیش از حد از انرژی و منابع بود، صرفه اقتصادی و کمک شایانی به حفظ محیط زیست خواهد داشت.

زندی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما باید نسبت به ضرورت حفظ محیط زیست و مسئولیتی که در قبال آن داریم توجه کنیم و باید درس بگیریم که صرفاً نباید به جنبه‌های تولید و درآمد پرداخت بلکه باید به مسئولیت‌های اجتماعی دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا