دسته‌بندی نشده

اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه ۲۲۰ بیمارستان کشور

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، بهرام عین اللهی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان سیدالشهدای اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۲۰ بیمارستان در کشور در دست تکمیل داریم که بهره برداری از آن‌ها اولویت وزارت بهداشت است.

وی از بیماری سرطان به عنوان یکی از مشکلات شایع در جهان یاد کرد و افزود: روز گذشته توافق شد هیچ تغییری در وضعیت تأمین دارو‌های سرطان از نظر ارز ترجیحی صورت نگیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی از مبتلایان به سرطان در کشور وجود ندارد، ادامه داد: امروزه مراکز متعددی برای پیشگیری و درمان سرطان بانوان در نظر گرفته شده است تا این بیماری در مراحل ابتدایی شناسایی شود و به کاهش و درمان مؤثر سرطان سینه بینجامد.

در بازدید وزیر بهداش از بیمارستان سیدالشهدای اصفهان، طرح‌های توسعه خدمات تخصصی این بیمارستان، توسعه خدمات درمانی، توسعه بخش‌های بالینی، توسعه خدمات رادیو آنکولوژی و توسعه خدمات تشخیصی افتتاح شد.

گفتنی است، ساخت، تجهیز و راه اندازی اتاق آماده سازی ایمن و استاندارد داروی شیمی درمانی با زیر بنای ۶۰ متر مربع و با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با کمک خیرین، احداث ساختمان توسعه بخش رادیو انکولوژی با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال با زیر بنای ۱۰ هزار متر مربع، بهره برداری از دستگاه سی تی سیمولاتور با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و تجهیز و بهره برداری از بخش پیوند سلول‌های بنیادی با ۶ تخت استاندارد و قابلیت پیوند اتولوگ و آلوژن با زیر بنای ۵۲۰ متر مربع با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و بازسازی بونکر شماره ۲ و همچنین نصب، راه اندازی و بهره برداری از دستگاه شتاب دهنده توموتراپی (Radixact۹) با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال، از دیگر طرح‌هایی بود که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان تخصصی شهدای اصفهان به بهره برداری رسید.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا