محیط زیست

اداره کل محیط زیست قم به واحدهای آلاینده سلفچگان اولتیماتوم داد

تصویر بنرایسنا/قم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در صورت کم توجهی واحدهای آلاینده صنعتی منطقه سلفچگان به تذکرها و توصیه‌های این اداره کل، از ادامه فعالیت آن واحدها ممانعت به‌عمل خواهد آمد.

سید رضا موسوی مشکینی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در جلسه بررسی وضعیت آلودگی بخش سلفچگان که با حضور مدیران عامل برخی از واحدهای صنعتی این منطقه برگزار شد، گفت: متأسفانه از گذشته تعدادی واحد آلاینده صنعتی در منطقه ویژه و شهرک صنعتی سلفچگان مستقر شده اند.

وی با بیان اینکه آلودگی های زیست محیطی این منطقه قابل انکار نیست، از تلاش دستگاه های اجرایی مرتبط برای رفع این آلایندگی ها خبر داد و گفت: بیشترین بازدید و نظارت کارشناسان این اداره کل به صورت شبانه روزی در این منطقه انجام می گیرد، در حالی که تعداد واحدهای صنعتی آن از مناطقی مثل شکوهیه بسیار کمتر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به گسترش آلودگی های زیست محیطی در منطقه سلفچگان به دلیل تخلف و کم توجهی برخی واحدهای صنعتی، تصریح کرد: فعالان صنعتی و اقتصادی باید در برابر امنیت و سلامت عمومی جامعه، متعهد و مسؤولیت پذیر بوده و خودشان نسبت به رفع آلودگی های زیست محیطی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم امکان برخورد سخت و چکشی با واحدهای آلاینده صنعتی را دارد، اما بنا را بر تعامل و همکاری جهت رفع آلودگی ها قرار داده است، اظهار کرد: بدون تردید در صورت کم توجهی واحدهای آلاینده به تذکرات و توصیه های این اداره کل، از ادامه فعالیت آن واحد ممانعت بعمل خواهد آمد.

موسوی با بیان اینکه ادامه روند کنونی برخی از واحدهای آلاینده صنعتی امکان پذیر نبوده و باید هرچه سریعتر نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند، گفت: در حال حاضر تمامی مسؤولان استان در رابطه با بهبود وضعیت زیست محیطی منطقه سلفچگان اتفاق نظر داشته و کسی نمی تواند به بهانه اشتغال، از رعایت ضوابط زیست محیطی شانه خالی کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا