قضایی و حقوقی

ادعای وکیل شکات پرونده تامین اجتماعی در مورد آزادی سعید مرتضوی

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز مصطفی ترک همدانی وکیل جمعی از شکات در پرونده تأمین اجتماعی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «مدیر اسبق سازمان تأمین اجتماعی از زندان آزاد شد اما بخشی از مجازات او اجرا نشده است.»

گفتنی است، سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که به دو سال حبس قطعی محکوم شده بود، یک‌شنبه (۱۳۹۷/۲/۲) توسط مأمورین پلیس دستگیر و همان روز جهت تحمل محکومیت حبس به زندان اوین تحویل شد.

گفتنی است مرتضوی در دو پرونده مطرح با عناوین «کهریزک» و «تأمین اجتماعی» دارای اتهامات متعددی بوده است؛ البته پرونده وی دو بخش دارد. پرونده نخست در رابطه با حادثه کهریزک و پیرامون قتل‌هایی بود که شکات خصوصی شکایت کردند و قتل عمد تشخیص داد و مباشرین را محکوم کرد، اما چون رضایت دادند، قصاص انجام نشد و از باب جنبه عمومی تحمل کیفر کردند.

مرتضوی در این پرونده به معاونت در قتل عمد متهم شد و نهایتاً دادگاه بدوی وی را به ۵ سال حبس محکوم کرد و شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر به دلیل اظهار ندامت وی، حکم حبس را به دو سال تقلیل داد.وکیل یکی از شاکیان پرونده کهریزک دوازدهم اسفند سال ۹۶ در گفتگو با خبرنگار مهر از صدور حکم جلب مرتضوی خبرداده بود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا