رفاه و خدمات اجتماعی

ارائه ۱۷۰۸ خدمت حقوقی به مددجویان تهرانی

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، ولی اله محمدی، با تبریک هفته قوه قضائیه ارائه خدمات حقوقی و قضائی به تحت حمایت این نهاد، اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال ۱۷۰۸ نفر از خدمات و معاضدت قضائی برخوردار شده اند.

وی افزود: این خدمات شامل تنظیم اظهارنامه، شکوائیه، دادخواست، لایحه شرکت در جلسات دادگستری و اعلام وکالت در پرونده‌های قضائی از سوی وکلای معاضدت و نیکوکار است.

محمدی با بیان اینکه در این مدت زمان ۱۶۷ میز حقوقی در سطح استان برپا شده است، افزود: در این راستا ۱۵۷ وکیل نیکوکار با کمیته امداد در استان تهران همکاری دارند.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان، خاطرنشان کرد: وکلای نیکوکار در هفته به صورت متناوب در مجموعه کمیته امداد استان تهران حضور دارند و مددجویان به آنها مراجعه کرده و این خدمات حقوقی و قضائی را دریافت می‌کنند.

وی، بیان کرد: از جمله برنامه‌های کمیته امداد در استان تهران برای مددجویان، مشاوره و خدمات حقوقی و قضائی است؛ مشکل حقوقی مددجویان در بسیاری موارد از طریق کمک وکلای نیکوکار حل می‌شود و موجب احقاق حق آنها شده و آرامش را به آنها بر می‌گردانند.

محمدی در پایان به برنامه‌های این اداره به مناسبت هفته قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: مقرر شده است با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و هیأت همراه به مددجویانی که دارای مشکلات حقوقی در محاکم هستند یا مدعی ضایع شدن حق و حقوق خود در محاکم قضائی هستند و سایر افراد متقاضی خدمات حقوقی و معاضدت قضائی مشکلات خود را بیان می‌کنند و اقدامات لازم برای آنها انجام خواهد شد.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان تهران، اظهار کرد: پرونده‌های مربوط به مسائل خانوادگی و امور حسبی، بیشترین موضوعات مرتبط با خدمات حقوقی و قضائی مددجویان تحت حمایت این نهاد را شامل می‌شود.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا