دسته‌بندی نشده

از ابلاغ آیین‌نامه مراقبت‌های طولانی مدت تا ایجاد بیمارستان‌های اخلاق‌مدار

تصویر بنرمعاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: مراقبت های طولانی مدت نیز جزو اهداف مهم معاونت قرار دارد و به زودی آیین‌نامه آن ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری همسو، دکتر مریم حضرتی، در نخستین جلسه پنجمین دوره شورای عالی نظام پرستاری، ضمن قدردانی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری دوره چهارم و تبریک و تهنیت به اعضای دوره پنجم، بیان کرد: در حال حاضر، حوزه پرستاری در دوران طلایی قرار دارد، چراکه روزی آرزوی تشکیل انجمن، نظام پرستاری، بورد و معاونت پرستاری را داشتیم و اکنون محقق شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، ساختارهای علمی، صنفی و حرفه ای در حوزه پرستاری ایجاد شده است. لذا، مهم ترین کار این است که با همدلی و اتحاد، برای آسایش مردم و در جهت ارتقای حرفه پرستاری، گام های موثری برداریم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: انتظار می رود تا اعضای دوره پنجم شورای عالی نظام پرستاری در توسعه خدمات مراقبت در منزل و پوشش بیمه ای این خدمات به معاونت پرستاری کمک کنند؛ چراکه راهکاری مهم و موثر در کاهش هزینه های بیمار محسوب می شود. در حال حاضر، مراقبت های طولانی مدت نیز جزو اهداف مهم معاونت قرار دارد و به زودی آیین‌نامه آن ابلاغ خواهد شد. الکترونیکی کردن گزارشات پرستاری و ارائه خدمات پرستاری براساس فرآیندهای پرستاری نیز یکی از دغدغه های ماست که روی آن کار می کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش به بیمار و پیگیری بیمار بعداز ترخیص از بیمارستان، از دیگر اقدامات ما است که روی آن کار می کنیم و از سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری انتظار داریم با ارائه راهکارهای مهم و کاربردی کمک کنند تا این امر مهم را تحقق بخشیم.

حضرتی تاکید کرد: هدف بعدی ما ایجاد بیمارستان های اخلاقی براساس شاخص های تعیین شده، است. باید به این نقطه برسیم که بتوانیم بگوییم فلان بیمارستان، یک بیمارستان اخلاقی است و از نگهبانی تا پزشک و حسابدار و پرستارش با رعایت اصول اخلاقی به مردم خدمت می کنند. انتظار می رود، شورای عالی نظام پرستاری در این زمینه نیز همکاری کرده و در جهت ارتقای اخلاق حرفه ای و پروسیجرهای اخلاقی کمک کند تا فرایندهای اخلاقی را در بیمارستان ها انجام داده و پیش ببریم.

گفتنی است این جلسه با حضور دکتر اکبری_مشاورعالی وزیر بهداشت، دکتر حریرچی_معاون کل وزارت بهداشت، دکتر امامی رضوی_ رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، دکتر حیدری_ رییس هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری و رییس سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری، صبح امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد؛ در پایان این جلسه، از اعضای هیات نظارت مرکزی و اعضای ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با اهدای لوح تقدیر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا