* از افزایش قصور پزشکی تا زمان اعلام تعطیلی مدارس در فردای انتخابات - اجتماعی نیوز
شهری

از افزایش قصور پزشکی تا زمان اعلام تعطیلی مدارس در فردای انتخابات

تصویر بنر“تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری، دریافت پول بابت «پیک نوروزی» ممنوع، خودروسازان در آستانه دور زدن مجدد قانون هوای پاک؟، افزایش قصور پزشکی، زمان اعلام تعطیلی مدارس در فردای انتخابات مشخص شد، پایان ۱۴روز قرنطینه ایرانیان بازگشته از چین، وجود تخلفات مالی در صندوق بازنشستگی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۳ و واریز «عیدی» برای دانشجو-معلمان” از مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه هستند.

به گزارش خبرگزاری همسو، برخی از مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه در ادامه می‌آید که با کلیک روی تیتر آن‌ها متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری

رییس پلیس پایتخت از اجرای تمهیدات ویژه پلیس برای چهارشنبه‌سوری خبر داد.

سردار حسین رحیمی درباره تدابیر پلیس برای چهارشنبه‌سوری اظهارکرد:‌ از بیش از یک ماه پیش پلیس پایتخت تمهیدات ویژه خود برای چهارشنبه‌سوری را در دستورکار خود قرار داده و یگان‌های مختلف اعم از پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری، پلیس امنیت عمومی و … اقداماتی را آغاز کرده و در حال اجرای آن نیز هستند.

دریافت پول بابت «پیک نوروزی» ممنوع/دانش‌آموزان مهاجر، مشکل جدید آموزش و پرورش 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: نرخ خالص ثبت نام به ۹۸.۱۸ درصد در سال ۹۸ رسیده است و توانستیم از سال ۹۲ تا ۹۸ تعداد ۲۱۳ هزار و ۲۰۵ کودک تارک تحصیل را شناسایی کرده و به مدرسه بازگردانیم و نرخ ترک تحصیل را به ۱.۱۱ رسانده‌ایم.

رضوان حکیم زاده با بیان اینکه یک کار پژوهشی انجام داده‌ایم و طبق اطلاعات میدانی مشخص شده فوت، جابجایی و معلولیت‌های شدید علت بازماندگی است اظهار کرد: تنها سه درصد به علت عدم دسترسی به معلم و مدرسه از تحصیل بازمانده بودند و عوامل بازماندگی از تحصیل بیشتر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و کامل در اختیار ما نیست. تقسیم وظایف بین دستگاه‌ها انجام شده و در جلسه اخیر وزیر رفاه و آموزش و پرورش مقرر شد این تفاهم نامه بزودی ابلاغ شود.

خودروسازان در آستانه دور زدن مجدد قانون هوای پاک؟

خودروسازان تنها یک ماه فرصت دارند تا خودروهای خود را بر اساس قانون هوای پاک به استاندارد یورو ۵ ارتقا دهند اما با وجود مهلت یکساله هنوز اقدامی در این زمینه نکرده‌اند. معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست به نقل از رییس سازمان متبوع می گوید که این قانون مجدد به تعویق نخواهد افتاد.

افزایش قصور پزشکی/ آمار جانباختگان آبان به مراجع ذی‌صلاح ارائه شده

رئیس سازمان پزشکی قانونی از افزایش پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی در ۹ ماهه امسال خبر داد.

عباس مسجدی آرانی با اشاره به آمار قصور پزشکی نیز اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۷۳۴۹ مورد پرونده قصور پزشکی به کمیسیون‌ها ارجاع شده که منجر به تبرعه ۳۸۷۶ مورد و محکومیت ۳۴۷۳ مورد شده است که این آمار در مقایسه با سال قبل که مجموع پرونده‌های قصور پزشکی در ۹ ماهه ۹۷ شش هزار و ۸۰۵ مورد بود، رشد هشت درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال میزان محکومیت‌ها نیز در مقایسه با ۹ ماهه سال ۹۷ که ۳۱۲۸ مورد بوده رشد ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وجود ۵.۵ میلیون خانوار تک نفره در ایران

دکتر معصومه توکلی، رئیس گروه توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۵.۵ میلیون خانوار تک نفره در ایران زندگی می کنند.

زمان اعلام تعطیلی مدارس در فردای انتخابات مشخص شد

انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه دوم اسفندماه برگزار می‌شود؛ به گفته مسئولان آموزش و پرورش ۷۰ هزار مدرسه به عنوان شعب اخذ رای فعال خواهند بود. وزارت آموزش و پرورش از دومنظر برخورد نزدیک با انتخابات خواهد داشت؛ نخست مشارکت در برگزاری انتخابات و فعالیت مدارس به عنوان شعب اخذ رای و دیگری آمادگی و زمینه سازی حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان و تربیت سیاسی جمعیت دانش آموزی که به عنوان یکی از ساحت‌های تربیتی مورد تاکید سند تحول بنیادین است.

فهرست سازمان غذا و دارو برای واردات ۲۸ قلم دارو

حسن ابولقاسم گرجی، قائم مقام رئیس سازمان سازمان غذا و دارو درباره آیین‌نامه اجرایی هیات دولت برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی که موارد مشابه تولید داخلی آنها موجود نیست و یا به تعداد کافی یافت نمی‌شوند، توضیح داد.

واریز «عیدی» برای دانشجو-معلمان

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت عیدی به دانشجوـ معلمان برای اولین بار خبر داد.

محسن حاجی میرزایی در پیامی توییتری نوشت: پس از رایزنی‌های گسترده با دولت و نهادهای مسئول برای اولین‌بار امسال دانشجو-معلمان آموزش و پرورش هم عیدی دریافت خواهند کرد.

راه‌اندازی «شبکه بازار» برای معرفی محصولات جوانان توسط وزارت جوانان

محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از آغاز به کار «شبکه بازار» برای عرضه تولیدات جوانان کشور خبر داد گفت: راه اندازی این شبکه از مهاجرت جوانان به ویژه جوانان روستایی برای یافتن بازار عرضه کالاهایشان جلوگیری می‌کند.

بررسی گزارش حسابرسی سازمان املاک شهرداری در سال ۹۳؛

از لزوم ورود مدعی‌العموم تا سرنوشت مبهم املاک نجومی

اعضای شورای شهر تهران پس از استماع گزارش حسابرسی سازمان املاک شهرداری در سال ۹۳ به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر پس از استماع گزارش حسابرسی سازمان املاک شهرداری تهران در سال ۹۳ با بیان اینکه در این گزارش علاوه بر آنکه حقوق مردم شهر تهران تضییع شده است به دلیل برخی تخلفات مالیاتی حق همه مردم ایران نیز به نوعی ضایع شده است.

پایان ۱۴روز قرنطینه ایرانیان بازگشته از چین/ تقدیر WHO از ایران

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در پایان ۱۴ روز قرنطینه ایرانیان بازگشته از ووهان، ضمن تقدیر از وزیر و مجموعه وزارت بهداشت در رسیدگی به وضعیت این شهروندان ایرانی، گفت: باید از دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان که نه تنها از سلامتی‌شان مراقبت کردند بلکه با بردباری کمک کردند تا از سلامت جامعه ایران مطمئن شویم هم تشکر کنم.

وضعیت جراحی‌های اورژانسی و غیراورژانسی در ایام نوروز

دکتر علیرضا عسگری، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت ضمن اشاره به نحوه نظارت بر فعالیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در تعطیلات نوروز، در عین حال تاکید کرد که ارائه خدمات درمانی، به‌ویژه خدمات اورژانسی در نوروز متوقف نخواهد شد.

رئیس بیمارستان ووهان قربانیِ کووید-۱۹ / مرگ ۱۸۶۸ بیمار مبتلا به کروناویروس

مقامات چین با اعلام خبر فوت ۱۸۶۸ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس جدید اظهار داشتند: رئیس بیمارستان ووهان به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده است.

فعالیت معدن در ارتفاعات جنوبی توچال و احتمال وقوع سیلاب در بارندگی‌ها

آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تأکید کرد: معدن سنگ سبز واقع در کوی فراز منطقه ۲ شهر تهران مجددا فعال شده و بیم آن می‌رود که فعالیت این معدن موجب تخریب بیش از پیش کوهستان و ایجاد خطر سیلاب در ایام بارندگی خواهد شد.

وجود تخلفات مالی در صندوق بازنشستگی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۳

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران از تخلفات مالی و قراردادی صندوق بازنشستگی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۳ براساس گزارش حسابرس شورا خبر داد.

مجید فراهانی در ارائه گزارش حسابرسی شورا مربوط به سال ۱۳۹۳ گفت: رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداری‌ها به وسلیه شورای اسلامی شهر از طریق برخی گزارش‌های مالی و گزارش حسابرسان و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیری‌های لازم براساس مقررات قانونی انجام می‌گیرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو:

مجلس یازدهم مجلس غذا و داروی مردم باشد

دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به انتخابات مجلس و با انتقاد از آنچه که بی‌توجهی مجلسیان به سازمان غذا و دارو خواند، ابراز امیدواری کرد که مجلس یازدهم، مجلس دارو و غذای مردم باشد.

طرح ویژه پلیس برای تامین امنیت انتخابات

معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح ویژه امنیت انتخابات در پایتخت خبر داد.

سردار پرویز یعقوبی در این باره گفت: پلیس پایتخت طرح تامین امنیت انتخابات را تدوین و به تمامی رده‌های فاتب ابلاغ کرده است که بر اساس آن تمامی تمهیدات لازم برای تامین امنیت انتخابات پیش بینی و اتخاذ شده است.

به گزارش خبرگزاری همسو،  پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه مخابره این گزارش نیز در ادامه می‌آید:

خوردنی‌هایی که مصرف آن‌ها پس از ساعت ۱۶ توصیه نمی‌شود

پایان ۱۴روز قرنطینه ایرانیان بازگشته از چین/ تقدیر WHO از ایران

خودروسازان در آستانه دور زدن مجدد قانون هوای پاک؟

دریافت پول بابت «پیک نوروزی» ممنوع/دانش‌آموزان مهاجر، مشکل جدید آموزش و پرورش 

رئیس بیمارستان ووهان قربانیِ کووید-۱۹ / مرگ ۱۸۶۸ بیمار مبتلا به کروناویروس

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا