دسته‌بندی نشده

از رشد ۱۰ درصدی تردد تا افزایش ۹ درصدی جانباختگان تصادفات رانندگی/ تخلفات حادثه‌ساز خط قرمز پلیس

تصویر بنر


سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور انتظامی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به آمار تصادفات از ابتدای سال تاکنون اشاره و اظهار داشت: آمار جانباختگان تصادفات در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۹.۳ درصد افزایش داشته و نسبت به سال ۹۸ در تعداد جانباختگان ۶ درصد کاهش داشته است.

 جانشین پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی تردد در کل کشور تصریح کرد: افزایش تردد در برخی از محور ها از جمله محورهای شمالی نسبت به سال گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است؛ اگرچه میزان تردد در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۸ به میزان ۱۰ درصد کاهش داشته است.

 سردار حسینی گفت: تصادفات رخ داده از ابتدای آذر تاکنون موید این مطلب است که درصد قابل توجهی از تصادفات به واسطه سرعت غیر مطمئنه و در برخی موارد سرعت غیرمجاز و عدم کنترل سرعت رخ داده است.

 وی خط قرمز پلیس را تخلفات حادثه ساز عنوان کرد و گفت: عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیر مجاز و خستگی و خواب آلودگی از جمله مهم‌ترین عوامل بروز تصادفات در جاده ها هستند بنابراین از رانندگان درخواست می‌کنیم حین رانندگی به خصوص با توجه به شرایط ناپایدار جوی و بروز بارندگی از عجله و شتاب پرهیز کرده و ضمن رعایت قوانین و مقررات، تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

منبع: فارس

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا