حوادث و بلایا

اعزام دو تیم سحر سازمان جوانان هلال احمر به امامزاده داوود(ع)

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد گلفشان با تشریح فعالیت‌های مهم این سازمان در هفته گذشته گفت: در پی وقوع اب، در امامزاده داوود (ع) که منجر به کشته شدن و مصدومیت چندین نفر از شهروندان شد، دو تیم ۱۴ نفره سحر از تهران و یک تیم از استان ، سازماندهی و بی درنگ به محل حادثه اعزام، شدند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت تصریح کرد: با توجه به دستور رئیس جمعیت هلال احمر در حوزه اثرات تغییرات اقلیمی و پیامدهای آن برنامه توانمندسازی جوانان و داوطلبان و امدادگران در حوزه تغییرات اقلیمی امری ضروری است تا این مساله و اهمیت آن برای مردم نهادینه شود.

وی از دیگر اقدامات هفته گذشته این جمعیت را برگزاری کارگاه آشنایی با فرایندهای عضویت اعضا جوانان در خانه‌های هلال برشمرد و گفت: دوره‌های آموزش ضمن خدمت تشکیل تیم‌های تخصصی امداد و نجات خانه‌های هلال ویژه مسئولین استانی خانه‌های هلال و رؤسای شعب استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، ، البرز و در هفته گذشته برگزار شد.

گلفشان با اشاره به مشارکت ۲۲۷ هزار دانش آموز در دهمین دوره طرح ملی دادرس گفت: دانش‌آموزان در دهمین دوره طرح دادرس، هشت آیتم امدادی را فرا گرفته و با تشکیل تیم‌های ۱۴ نفره در مدارس کار گروهی و با هم بودن را تمرین کردند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: پناه‌گیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، حمل مصدوم، حمایت حیاتی پایه BLS و احیا قلبی و ریوی CPR، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل‌بندی، اسکان اضطراری(چادر زنی) و اطفا حریق مهمترین سرفصل‌های آموزشی این دوره بودند.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا