* افتتاح ساختمان جدید اداره پزشکی قانونی شرق تهران - اجتماعی نیوز
قضایی و حقوقی

افتتاح ساختمان جدید اداره پزشکی قانونی شرق تهران

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی تهران در خصوص برنامه‌های اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در هفته قوه قضائیه اظهار کرد: هفته قوه قضائیه فرصتی برای ارائه تازه‌ترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه است تا با بررسی اقدامات انجام شده، عزمی دوباره برای برنامه ریزی های نوین و حرکت‌های سازنده ایجاد شود.

وی بر برگزاری نشست های علمی، پژوهشی و جلسات مشترک با صاحب نظران، روحانیون، وکلا، اساتید حوزه و دانشگاه، حقوقدانان، جامعه نخبگانی و نهادهای مردمی تاکید کرد و ادامه داد: در هفته قوه قضائیه باید ضمن اطلاع رسانی مناسب از عملکرد و دستاوردهای پزشکی قانونی، فضایی فراهم شود تا نتیجه عملکرد و اقدامات فعلی، چشم انداز آینده و سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان پزشکی قانونی به اطلاع عموم مردم و صاحب نظران رسانده شود.

مدیرکل پزشکی قانونی تهران بر استفاده از ظرفیت هفته قوه قضائیه برای آشنایی هر چه بیشتر اقشار مختلف جامعه با بخش‌های مختلف قوه قضائیه و سازمانهای تابعه و نحوه خدمات رسانی آنها با استفاده از فضای رسانه‌ای تاکید کرد و ادامه داد: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای تداوم رویکرد کلان کشور در زمینه تولید و تداوم سیاست‌های قوه قضائیه در حمایت بیشتر از تولید و پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها است.

فروزش همچنین با اشاره به تشکیل ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و مبتنی بر شاخص‌های تعیین شده از سوی قوه قضائیه، از پزشکان و کارکنان که در انجام امور محوله و رعایت تکریم ارباب رجوع تلاش مضاعف کرده در پزشکی قانونی استان تقدیر خواهند شد.

وی برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه و مصاحبه مطبوعاتی و تشریح اقدامات انجام شده و تجدید میثاق با حضرت امام‌خمینی (ره) و حضور در گلزار شهدا و بر مزار حضرت آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن و همچنین بازدید از تعدادی از مراکز و دیدار با پرسنل و ارباب رجوع، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران استان، رونمایی از تولید فیلم معرفی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، افتتاح رسمی ساختمان جدید اداره پزشکی قانونی شرق تهران، دیدار با معاون قضائی دادستان کل کشور و فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه‌قضاییه و همچنین مسئولان عالی قضائی استان تهران و دیدار چهره به چهره مراجعین با مدیران پزشکی قانونی را از دیگر برنامه‌های هفته قوه قضائیه برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: انجام تبلیغات مناسب محیطی، و بهره برداری از ظرفیت خبرنگاران و صدا و سیمای استانی با حضور کارشناسان پزشکی قانونی در برنامه‌های علمی به منظور آشنایی مردم با عملکرد و معرفی بخش‌های پزشکی قانونی استان تهران از برنامه‌های این اداره کل خواهد بود.

وی گفت: برنامه‌های امسال نیز جمع بندی شده و تلاش می‌شود که برنامه‌های کیفی و مناسب برای بزرگداشت هفته قوه قضائیه برگزار شود.

فروزش در ادامه سخنان خود حفظ کرامت افراد و حرکت برمدار قانون را از اولویت‌های اداره کل پزشکی قانونی استان تهران برشمرد و ادامه داد: این اداره کل به حفظ حقوق شهروندی و کرامت مردم حساسیت ویژه ای دارد و اگر در مواردی شاهد نقض حقوق مردم باشیم، برخوردهای قانونی لازم انجام خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹، تمامی برنامه‌های بزرگداشت هفته قوه قضائیه سال ۱۴۰۰ درپزشکی قانونی استان تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی خواهد شد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا