رفاه و خدمات اجتماعی

افزایش تعداد طلاب در طرح‌های حمایتی روستاها

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز سید در مراسم تجلیل از برگزیدگان طرح ۳۱۳ (طرح پیگیری و رفع مسائل فرهنگی، معیشتی و حمایتی در روستاها) گفت: این طرح سال گذشته اجرا شد و طلاب خدمات و حمایت‌های زیادی برای مددجویان روستایی انجام دادند.

وی ادامه داد: در ابتدا درخواست کردیم این طرح به صورت آزمایشی در ۸ استان اجرا شود اما با کمک طلاب و لطف خداوند در استان‌های زیادی گسترش یافت.

رئیس کمیته امداد تأکید کرد: طرح اطعام مهدوی و افطاری ساده برای کمیته امداد، آثار و برکات زیادی داشت به طوری که امسال ۲۸ میلیون غذای گرم و افطاری ساده میان نیازمندان توزیع شد.

بختیاری با اشاره به اینکه ۵۴ درصد از خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دارای سرپرست زن هستند، گفت: بسیاری از آنها همسران خود را از دست داده یا گرفتار آسیب اجتماعی شده‌اند که توجه به مسائل جسمی و روحی‌شان حائز اهمیت است.

به گفته وی، در مسائل جسمانی اقدامات خوبی انجام شده اما طلاب اقدام اصلی را در طرح ۳۱۳ انجام داده‌اند که باعث تحولات خوبی در روستاها شده است. در برخی موارد منجر به کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی نیز شده است.

بختیاری با تأکید بر اینکه قصد داریم در طرح ۳۱۳ تعداد طلاب را از ۶۰۰ به ۳۰۰۰ نفر افزایش دهیم، گفت: تنها راه مبارزه با فقر همین اقداماتی است که از سوی طلاب انجام می‌شود.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا