* افزایش شهریه مدارس غیرانتفاعی/ با مدارس متخلف برخورد می‌شود - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

افزایش شهریه مدارس غیرانتفاعی/ با مدارس متخلف برخورد می‌شود

تصویر بنربه گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در برنامه «صبح و گفتگو» درمورد افزایش ۳۲ درصدی شهریه مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی با وجود مجازی بودن آموزش‌ها گفت: مطابق ماده ۱۵ و ۱۶ قانون، شهریه مدارس غیردولتی بر اساس یک الگو و توسط شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی مرکزی مصوب و مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی با توجه به هزینه‌ها و قیمت‌های بازار تعیین می‌شود افزود: در این الگو، سهم اجاره بها و حق التدریس و حق الزحمه پرسنل و هزینه‌های جاری و نرخ تورم لحاظ شده و یک رقمی هم خارج می‌شود.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه شهریه مدارس تابعی از نرخ تورم و قیمت‌های سایر اقلام و خدمات است متذکرشد: اینطور نیست که آموزش و پرورش و یا موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی خودسر شهریه‌ای را اعلام کنند.

صالح در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می‌توانند شکایات خود را از تخلفات در این زمینه اعلام کنند گفت: توصیه ما در این شرایط کرونایی، ثبت شکایت در سامانه مشارکت‌های مردمی است که کد رهگیری هم در اختیار شاکی قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه با مدارس متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد افزود: ما معمولاً در مواردی که شاکی وجود دارد می‌توانیم ورود کنیم.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا