محیط زیست

افزایش غلظت «ازن» و کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

تصویر بنربر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (۶ تیر ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد و طی روز شاهد افزایش غلظت آلاینده «ازن» خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد در صبحگاه امروز (۶ تیر ماه) با حاکمیت جو آرام و آسمان صاف و تجمع آلاینده‌ها از شب گذشته  در برخی مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز وزش باد در برخی ساعات تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. با این‌حال با توجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

در اواخر وقت امروز (۶ تیر ماه) کاهش تندی باد و افزایش ترافیک وضعیت نامطلوب کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

صبح فردا (۷ تیر ماه) با تداوم این شرایط جوی و افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه «ذرات معلق» در مناطق پرتردد افزایش پیدا می‌کند و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

عدم وزش باد مؤثر در بعدازظهر فردا (۷ تیر ماه) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد علاوه‌ براین غلظت آلاینده «ازن» نیز باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد. اگرچه با توجه به کاهش دما نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

در ساعات پایانی فردا ( ۷ تیرماه) با توجه به حاکمیت جو آرام و افزایش ترافیک در بیشتر مناطق، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « ازن» با میانگین ۱۰۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.  آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا