دسته‌بندی نشده

افزایش وام ازدواج فرزندان بازنشستگان شهرداری تهران به 20 میلیون تومان- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مهدی نادمی امروز در ششمین همایش پیاده‌روی بازنشستگان شهرداری با اشاره به عملکرد این سازمان در سال 97 و برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال 98 اظهار کرد: در سال 97 علیرغم تورم سنگین که در بخش‌های مختلف و بخصوص در بخش کالایی وجود داشت و بودجه سازمان که در 97 کمتر از 10 درصد  نسبت به سال 96 رشد داشت، موفق شدیم 6 سبد کالایی را در بین بازنشستگان توزیع کنیم.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی که در اسفند ماه سال گذشته انجام شد، سبد کالایی ویژه‌ای شامل اقلام غذایی و خشکبار در اختیار بازنشستگان قرار گرفت که رقم ریالی برای این بسته یک میلیون و 700 هزار تومان بود و اگر حمایت شهردار تهران نبود، قاعدتاً سازمان بازنشستگی نمی‌توانست این بسته را در اختیار بازنشستگان قرار بدهد.

نادمی ادامه داد: در سال 97، بیش از 7 هزار نفر از بازنشستگان به همراه خانواده‌هایشان به سفرهای زیارتی و سفر تفریحی کیش اعزام شدند همچنین در سال 97، 5 هزار و 670 نفر با استفاده از کارت‌های رفاهی از اماکن گردشگری سازمان بهره‌مند شدند علاوه بر اینکه در این سال پنجمین دوره المپیاد ورزشی بازنشستگان سازمان و با حضور بیش از 3 هزار نفر و در 14 رشته در ورزشگاه آزادی برگزار شد که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در فصل پاییز امسال با گستردگی و تنوع بیشتر این رویدا ورزشی را برگزار خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در سال 97، 347 مورد برقراری هزینه حق پرستاری برای سالخوردگان، بیش از 1500 مشاوره پزشکی و بالغ بر 300 مورد عیادت از بیماران و همکارانی که دچار کسالت شده بودند، صورت پذیرفت همچنین در سال 97 بیش از 20 میلیارد تومان وام مساعدت و 4 میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض در حوزه درمانی و دارویی  پرداخت شد.

نادمی، تلاش در راستای کوچک‌سازی، چابک‌سازی همچنین سودآور کردن سازمان و شرکت‌های تابع سازمان بازنشستگی را از برنامه‌های سازمان در سال 98 برشمرد و گفت: تنوع‌بخشی تورها از طریق اضافه کردن 10 مقصد گردشگری جدید  از برنامه‌های سازمان خواهد بود که از اواخر خرداد ماه این کار انجام خواهد شد ضمن اینکه بهینه‌سازی و افزایش اعتبار کارت‌های ورزشی از برنامه‌های جدید در این سازمان در سال جاری خواهد بود. با تعامل صورت گرفته با سازمان ورزش شهرداری تهران یک مجموعه ورزشی ویژه بازنشستگان در 6 ماه سال 98  افتتاح خواهیم کرد و در سال 98 متعهد می‌شویم با سرعت بیشتری به سمت ارائه خدمات غیرحضوری در ارتباط با خدمات رفاهی اعم از صدور دفترچه گام برداریم. از انتهای خرداد ماه مبلغ مساعده که در سال 96 و 97 5 میلیون تومان بود امسال 10 میلیون افزایش خواهد یافت، علاوه بر اینکه مبلغ کمک هزینه ازدواج به فرزندان بازنشستگان به 20 میلیون افزایش خواهد یافت همچنین با درخواست بازنشستگان و مساعدت معاون منابع انسانی شهرداری تهران و تصمیم شورای عالی سلامت شهرداری تهران، مبلغ کسور بیمه درمان بازنشستگان از 2.5 درصد ماهیانه به یک درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران گفت: با همکاری و قرار اد با شرکت شهر سالم از ابتدای خرداد ماه سال جاری، برنامه چکاب کامل سراسری سلامت کارکنان و بازنشستگان و موضوع تشکیل الکترونیکی سلامت بازنشستگان در محل منزل آنها، آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا