انتظامی

اقتدار پلیس لازمه تامین امنیت و آرامش است

تصویر بنرسخنگوی پیشین پلیس و مشاور عالی فرمانده انتظامی کل کشور اقتدار پلیس را لازمه تامین امنیت و آرامش مردم توصیف کرد و گفت: نباید تصور کنیم که امنیت به خودی خود ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، با اشاره به حادثه اخیر درگیری یکی از اراذل و اوباش با مامور پلیس که منجر به شهادت سرهنگ رنجبر شد، گفت: هر صاحب اندیشه و انصافی بر این واقعیت اذعان دارد که قوام و دوام و پویایی  و بالندگی هر جامعه و کشور و ملتی بیش و پیش از هر چیزی ، مبتنی و متکی به عوامل مختلفی از جمله تراز آگاهی و مدنیت شهروندان و از سوی دیگر به اقتدار و صلابت و مسئولیت پذیری  متولیان حفاظت از نظم و امنیت جامعه است.

وی ادامه داد: اینک در جامعه ما سطح فرهیختگی و فرزانگی و تراز رفتار شهروندان و میزان مدنیت به صورت چشمگیری افزایش یافته است، همگان از پلیس به عنوان اصلی ترین نهاد متولی نظم و امنیت انتظار دارند تا با صلابت ، اقتدار  و هوشمندی و در عین حال درایت و دوراندیشی مانع از ظهور و بروز هر نوع کجروی و هنجار گریزی  شود و با بهره گیری از اختیارات قانونی، از ارزش ها و هنجارهای جامعه صیانت و انضباط و امنیت را در تمامی سطوح گسترش و برقرار کند.

منتظرالمهدی با بیان اینکه پلیس نیز چنین انتظاری را معقول و مشروع می داند، گفت:   در هر شرایطی وظیفه و نقش و ماموریت خود را مسئولانه و مقتدرانه و در عین حال با رأفت به سامان می‌رساند و هیچ اتفاق  مسموم کننده ای نمی‌تواند آنان را از تلاش روز افزون برای ارتقاء سطح امنیت باز دارد.  

سخنگوی پیشین پلیس با بیان اینکه پلیس امروز به عنوان سازمانی پویا ، باتمام قوا برای برقراری امنیت شب و روز نمی‌شناسد، افزود: مأموران پلیس از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کنند. اما باید یادمان باشد امنیت به خودی خود و با یک سازمان و نهاد ایجاد نخواهد شد مگر اینکه همگان به میدان بیایند و هرکس سهم خود را برای ایجاد آن تقبل کند. 

مشاور فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد:  در واقع برای ایجادامنیتِ پایدار باید تمام سازوکارهای مادی و معنوی و حقیقی و حقوقی به کار گرفته شود و صد البته مشارکت همگانیِ مردم در صدر و اولویت است. سازمانها و نهادهای حقوقی و قضایی و صیانتی نیز باید تمام قد ، برای ایجاد زمینه های امنیت ، کماکان پیشگام و پیشتاز بوده و موانع موجود را برداشته و زمینه آرامش عمومی را با اقتدارِ پلیسی، بهینه و فراهم کنند.

به گفته وی، پلیس نیز با تمام توان و با مهم دانستن دوره های آموزشی لازم در به‌کارگیری تجهیزات و ادوات موثر دفاعی ، این مهم را به فضل و کرم الهی به سرانجام خواهد رساند.

منتظر المهدی در پایان گفت: یادمان نرود هر آنگاه که اقتدار پلیسِ کشور شکسته و رو به کاهش و نقصان رود، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و این تنها پلیس نیست که متضرر شده بلکه همه کشور و مردم دستخوش آسیب می شوند. امنیت مثال زدنی جاری در بستر جامعه مرهون تلاش و زحمات دستگاههای متولی امنیت  البته جانفشانی مردان بی ادعایی چونان مدافعان حرم در آن سوی مرزها و مدافعان حریم ( وطن ) در سر حدات  مرزها و جای جای کشورمان است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا