* اقناع مخاطب با ترفند ترس + فیلم - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

اقناع مخاطب با ترفند ترس + فیلم

تصویر بنر


اقناع مخاطب با ترفند ترس + فیلمبه گزارش ایکنا، برخی رسانه‌ها معتقدند که بهترین روش برای وادار کردن مردم به تغییر دادن نگرش‌ها و رفتارهایشان این است که آن‌ها را از پیامدهای تغییر ندادن بترسانید. به‌عنوان مثال شبکه‌های غربی و رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین، این روزها ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی را در برنامه‌های خود دارند؛ از فیلم‌های سینمایی‌ گرفته تا خبرها و اتفاقات مختلف. رسانه‌های غربی همیشه به دنبال ایجاد ترس از ایران و اسلام هستند.

در تکنیک ترس از ایجاد رعب و وحشت به‌منظور تضعیف روحیه و سست کردن اراده استفاده می‌شود. در این روش ضمن تهدید و ترساندن مخاطبان به شیوه‌های مختلف، به او القا می‌کنند که خطرات و صدمات احتمالی بر سر راه کمین کرده و از این طریق آینده‌ای مبهم و توأم با سختی و مشکلات را برای مخاطب ترسیم می‌کنند.

در فرآیند عملی این تکنیک می‌توان این‌طور گفت که ترس شدید تحت شرایط خاص، قدرت اقناع‌کنندگی پیام را افزایش می‌دهد. این رسانه‌ها تلاش دارند به مخاطب القا کنند خطرهای تأکید شده جدی هستند و احتمال وقوعشان وجود دارد.

آن‌ها به دنبال این هستند مخاطب باور کند که توصیه‌های ارائه شده درباره عامل ترس مفید و مؤثر بوده و درنهایت متقاعد شود که می‌تواند به توصیه‌هایی که از او خواسته شده، عمل کند.

مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تهیه کلیپ‌هایی با موضوع فضای مجازی و سواد رسانه‌ای کرده است که در ادامه می‌بینید.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا