آموزش و پرورش

امروز در دانشگاه به روی مدارس باز است

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز مسعود برومند، در همایش تجلیل از پژوهشگران و فناوران  برتر دانش آموزی اظهار کرد: وقتی به سراغ تجلیل از پژوهشگران برتر می رویم اولین روز این هفته را از مدرسه آغاز می کنیم چرا که باید اهمیت پژوهش در مدرسه را متوجه باشیم. افراد کارآفرین و ریسک پذیر ثروت ملی کشور هستند و ایجاد ثروت می کنند. هرچند ممکن است این افراد شناخته شده نباشند اما این افراد به تلاش می پردازند و این گروه پیش از حضور در فضای دانشگاه در مدرسه بودند.

وی افزود: اگر به دنبال افراد ریسک پذیر هستیم و کسانی که با دیگران ارتباط خود داشته باشند و به دنبال حل چالش ها باشند قطعا باید از مدرسه آغاز کنیم.

برومند گفت: آموزش در مدارس و آموزش عالی نیازمند بازنگری است. افراد در حین پژوهش می آموزند و آموزش و پژوهش  از هم جدا نیستند و در این آموزش هاست که افراد می توانند حقایق و واقعیات را از دلاطلاعات بیرون بکشند و بخش های ارزشمند را حفظ و بر این اساس راه حل ارائه دهند.

وی افزو: امروز درهای دانشگاه با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش مناطق به روی دانش آموزان باز است تا با امکانات دانشگاهی آشنا شوند.

معاون پژوهشی وزارت علوم، گفت: ما نه تنها کارآفرینان بلکه دانش آموزان کار آفرین و به طور کلی دانش آموز را نادیده نمی گیریم و در بررسی دستاوردهای دانش آموزی نکاتی را دیدیم که بسیار جالب توجه است.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا