محیط زیست

امروز هوای تهران قابل قبول است

تصویر بنربر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می‌گیرد که ناشی از وزش باد مؤثر است، با این حال با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

 با شکل‌گیری ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. 

کاهش تندی باد همراه با افزایش ترافیک تا اواخر وقت پنجشنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار می‌گیرد.

 با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارندگی تا صبح روز جمعه (۲۰ اسفندماه) و همچنین وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت و با تداوم این شرایط جوی و وزش باد شدید در برخی ساعات شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می‌شود.

 حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد تا ساعات پایانی جمعه همراه با احتمال بارش سبب کاهش میزان غلظت ذرات معلق می‌شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۸ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

انتهای ‌پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا