رفاه و خدمات اجتماعی

امضای تفاهمنامه در حوزه فناوری‌ سلامت و پیشگیری و مقابله با کرونا

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در آئین امضای تفاهمنامه بین ستاد اجرایی فرمان امام و دانشگاه شهید بهشتی در حوزه فناوری‌های سلامت و پیشگیری و مقابله با کرونا، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بخش‌های تجهیزات، تشخیص، درمان، دارو و خدمات از ابتدای این بحران؛ فعال و در همه این موارد از مشاوره‌ها و نظرات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برخوردار بوده‌ایم. این تفاهم‌نامه جهت‌گیری و سرعت دهی را تسهیل خواهد کرد که لازمه حل این بحران است.

وی با بیان لزوم بهره‌گیری از ظرفیت جوانان نخبه برای مقابله با بحران فعلی جهانی، ادامه داد: اگر از دانشگاه‌ها و علمای علم پزشکی پشتیبانی کنیم، چیزی از دنیا کم نخواهیم داشت. این اقدام نیز با مدیریت و دلسوزی دکتر زالی سرعت خواهد گرفت.

مخبر گفت: به فرض اگر واکسن هم کشف شود باز مطمئن نیستیم با این حجم از تولید و در مقابل فراگیری ویروس کووید ۱۹، در حد کفایت در اختیار کشور قرار گیرد؛ پس لازم است روی پای خود بایستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ضمن تاکید بر اینکه تمام امکانات موجود در ستاد در اختیار زالی و همکاران ایشان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: حاصل این تفاهم که با انگیزه رسیدگی به مشکلات مردم و بیماران امضا شد، بازگشت آرامش، آسایش، رفاه، امنیت و سلامت به جامعه خواهد بود. امیدواریم ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، صادر کننده این آرامش به دنیا باشد.

وی در پایان مبلغ ۲ میلیارد تومان را برای شروع رسمی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به این دانشگاه اهدا کرد و گفت: با تمام توان هر امکاناتی از لحاظ مالی و تجهیزات برای تحقیق در اختیار دانشگاه قرار خواهیم داد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا