دسته‌بندی نشده

“انقلاب اسلامی” یک خطر تمدنی برای غرب بوده است- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت عبدالملکی امروز در همایش “بانوی انقلابی” در سالن بصیرت سازمان بسیج دانشجویی اظهار کرد: بر اساس تقسیم کار جهانی غرب قرار است که ایران تولیدکننده نفت خام باشد و همه نیازمندی‌های خود را وارد کند؛ اشکال این تقسیم کار این است که نفت خام و گاز روزی تمام می‌شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به این که انقلاب اسلامی تقسیم کار جهانی غرب را برهم زد، تصریح کرد: اگر ایران صرفاً خام‌فروشی کند، پس از اتمام آنها مجبور است به سوی غرب برود؛ زمانی که  ایران دیگری چیزی برای فروش نداشته باشد،  غرب به ایران خواهد گفت که انسان بفروش!

عبدالملکی با اشاره به مبنای تعارض آمریکا و انقلاب اسلامی گفت: برنامه‌ای که غرب برای ایران دارد، در حال پیگیری در کشور است؛ پس از انقلاب اسلامی در جنگ تمدنی ایران دایه‌دار تمدن اسلامی است‌؛ انقلاب اسلامی یک خطر تمدنی برای غرب خواهد بود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) یادآور شد: اگر ما در زمینه اقتصاد قوی شویم، زودتر در جنگ تمدنی به پیروزی دست خواهیم یافت.

عبدالملکی با بیان اینکه شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جنگ تمدنی معنا پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: با حذف فیزیکی این شهید بزرگوار، غرب سرعت نابودی خود را بیشتر کرد؛ در سال‌های آینده نیز افرادی که در نبرد اقتصادی هستند حذف فیزیکی خواهند شد.

وی ادامه داد: اقتصاد برای تولید به منابع طبیعی، نیروی انسانی و … نیاز دارد؛ ایران دارای نیروی کار، منابع طبیعی، سرمایه، بازار، فناوری و … است؛ کشورهای همسایه ایران سالانه مقدار زیادی واردات دارند و آنها خریدار کالاهای ایرانی هستند.

او با اشاره به شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی گفت: این شرکت‌ها در دنیا حرفی برای گفتن دارند؛ بر اساس اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ایران نیازمند ترمیم و تعمیر است.

عبدالملکی گفت: ایران دو راه دارد که نسل‌های بعدی برده یا آقای جهان باشند؛ برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید پژوهش‌های کشور جهت‌دهی شود؛ ما دارای چند جبهه در اقتصاد مقاومتی از جمله  علمی، فرهنگی، سیاسی و اجرایی هستیم. 

این عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به نقش زنان در اقتصاد مقاومتی متذکر شد: زنان دانشمند و دانش‌پژوه در جبهه علمی می‌توانند علوم کاربردی را در جهت اقتصاد مقاومتی تولید کنند همچنین در جبهه فرهنگی زنان باید به ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی از جمله داستان فیلمنامه طراحی و … بپردازند.

عبدالملکی درباره وظیفه زنان در جبهه اجرایی اقتصاد مقاومتی گفت: تربیت اقتصادی صحیح فرزندان (افراد توانمند کارآفرین و خلاق)، مدیریت اقتصاد خانواده در بخش مصرف (پرهیز از اسراف، کالای خارجی، احتکار خانگی و تجمل‌گرایی)، تقویت تولید و خنثی کردن جنگ روانی دشمن از جمله وظایف زنان است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا