دسته‌بندی نشده

اهدای کمک‌های مؤمنانه به اقلیت‌های دینی

تصویر بنر


اهدای کمک‌های مؤمنانه به اقلیت‌های دینیبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج سازندگی، آئین اهدای کمک‌های مؤمنانه به اقلیت‌های دینی «خاصه جامعه مسیحیان ارامنه»  امروز 25 دی‌ماه، با حضور شارلی انویه، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس، سردار زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی و محمدعلی مؤمنی‌ها، معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین در سالن جلسات سازمان بسیج سازندگی برگزار شد.

این مرحله از کمک‌های مؤمنانه در راستای نهضت کمک‌های مؤمنانه بوده و در این مرحله به مدت دوازده ماه، ماهیانه در میان 400 خانواده مستضعف از مسیحیان ارامنه بسته‌های نقدی کمک معیشتی توزیع خواهد شد.

سردار محمد زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی طی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: روند تکاملی حاج قاسم سلیمانی به حکمت محض ختم شد. حاج قاسم یک اسطوره در میدان و قابل لمس بود. بعضی از کشور ها اسطوره‌سازی می‌کنند، اما ما اسطوره واقعی یعنی حاج قاسم سلیمانی را دیده‌ایم.

مسئول بسیج سازندگی بیان کرد: حاج قاسم این رویه را از سال‌های دفاع مقدس شروع کرد و همین رویه در سوریه و عراق هم ادامه یافت. در بحران هویت معنویتی که در دنیا است، حاج قاسم به دنیا معرفی شد. فصل مشترک همه انسان‌های آزاده انسانیت، آزاده بودن و خدمت‌رسانی است.

وی با بیان اینکه ما باید دست خدمت‌رسانی حاج قاسم را دنبال کنیم، تصریح کرد: حلقه‌های میانی واقعی جامعه بنیادها و مؤسساتی هستند که خالصانه به مردم کمک می‌کنند. نهضت کمک‌های مؤمنانه که سال گذشته به فرمان حضرت آقا راه افتاد، با بسته‌های معیشتی شروع شد و اکنون به مرحله «نهضت خدمت‌رسانی» رسیده است.

سردار زهرایی با اشاره به اینکه تا کنون ۹۵۰۰ زندانی را در این نهضت آزاد کرده‌ایم، افزود: ما یک امت واحده برای خدمت‌رسانی هستیم و هدف ما ترغیب و الگوسازی در راستای نهضت کمک‌های مؤمنانه است.

وی در پایان گفت: امیدوارم که این حرکت منوط به جغرافیا و زمان محدود نشود و ان‌شاالله یک کار نهضتی را دنبال کنیم.

شارلی انویه، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی هدیه ارزشمندی را به آشوریان سوری و عراقی داد و زندگی دوباره‌ای به آن‌ها بخشید.

وی با بیان اینکه حاج قاسم برای جامعه مسیحیان به عنوان مظهر عدالت انسانی شناخته می‌شود، ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی سایر ادیان توحیدی را با دید همسایه خود نگاه می‌کرد و این موضوع را برای جهانیان اثبات کرد که ایران همواره حامی مستضعفین است.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی با تأکید بر اینکه برای جمهوری اسلامی ایران انسانیت در اولویت قرار گرفته است، گفت: حاج قاسم مردی بدون مرز بود و برای مظلومین جدای از مسلمان یا مسیحی بودنشان و یا ملیتشان خدمت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه دیدن واقعیت‌ها برای معاندین نظام یک سم کشنده است، بیان کرد: نان معاندین از جریاناتی در می‌آید که خلاف واقعیت‌ها را جلوه دهند. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که کاملا حق و حقوقمان رعایت می‌شود.

به گفته انویه، در سوریه گردانی مسیحی در اختیار و تحت فرماندهی حاج قاسم بوده‌اند و فرماندهان این گردان به نقل از حاج قاسم اذعان می‌دارند که کلیسا و مسجد برای ایشان هیچ فرقی نمی کرد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس تصریح کرد: حاج قاسم هدایای ارزشمندی به جامعه مسیحیان جهان داد؛ چراکه همه می‌دانستیم که رژیم غاصب صهیونیستی و نظام تروریستی آمریکا نیت شومی برای جمهوری اسلامی ایران داشتند، اما همیشه شکست خوردند و امیدوارم که این شکست‌ها درس بزرگی برای آینده‌شان باشد.

وی به رژیم صهیونیستی و نظام تروریستی آمریکا اشاره کرد و گفت: آن‌ها بویی از انسانیت و از دین نبرده‌اند. اگر دین واقعی داشتند، هیچ‌وقت این جنایات را علیه کودکان، زنان و مردان مظلوم مرتکب نمی‌شدند.

انویه با بیان اینکه همیشه قدردان مسئولان جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران هستیم که همواره حامی ما بودند، افزود: مسیحیان خودشان را شهروند درجه یک ایران می‌دانند و افتخار ماست که در راستای ولایتمداری همواره مقابل دشمنان خواهیم ایستاد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس بیان کرد: جامعه آشوریان از بدو انقلاب همواره در همه میادین حضور داشته‌اند؛ چراکه ما باید بتوانیم از حق و حقوق کشور خودمان دفاع کنیم. قطعا نخواهیم گذاشت که نام و پرچم مقدس ایران خدشه‌دار شود. عزت و افتخار هر ایرانی به عزت، اقتدار، پرچم و نام ایران است.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا