انتظامی

اولتیماتوم ناجا به سودجویان و محتکران

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه آغاز عملیات سرکوب کرونا توسط فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا و آغاز به کار قرارگاه پدافند زیستی ناجا اظهار داشت: وظیفه خود می دانم از همه کسانی که در روزهای نیاز با مردم هستند، قدردانی کنم؛ به ویژه مجموعه عزیزان مان در رسانه ملی که طی روزهای اخیر در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود: از طرفی قدردانی و سپاس ویژه خود و نیروی انتظامی را تقدیم جامعه عزیز و گرانقدر پزشکی، پیراپزشکی و پرستاران عزیز می‌کنم که در این ایام در کنار مردم و در خدمت به آنها هستند؛ ما قدردان جانفشانی، ایثارگری و تلاش جامعه پزشکان و پرستاران هستیم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: از همکاران پرتلاش و ایثارگر خود در نیروی عظیم انتظامی نیز به پاس خدمت به مردم قدردانی می‌کنم؛ سبزپوشان نیروی انتظامی در این ایام نیز چون گذشته در کنار مردم و در خدمت آنها هستند.

سردار سلیمانی در ادامه در تشریح اقدامات و تمهیدات نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، با اشاره به راه اندازی قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا ادامه داد: ما بلافاصله پس از اعلام ورود ویروس کرونا در کشور، راه اندازی و فعالیت این قرارگاه عملیاتی را در دستور کار قرار دادیم؛ قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا را تشکیل و همه قرارگاه‌های فرعی مؤثر در این زمینه نیز فعال شد.

وی اضافه کرد: ضمن راه اندازی و فعالیت این قرارگاه عملیاتی، به همه نیروها در پایتخت و استان‌ها، اعلام آماده باش دادیم و بر ارائه خدمت به مردم و همکاری با دستگاه‌های حاکمیتی به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کردیم.

سردار سلیمانی به تشریح اقدامات نیروی انتظامی در این شرایط برای مقابله با احتکار مواد مورد نیاز مردم پرداخت و افزود: در حوزه مقابله با قاچاق و احتکار، قرارگاه امنیت اقتصادی را فعال کردیم و به همه اعضا پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور آماده باش ابلاغ شد و رصدهای محسوس و نامحسوس و کنترل چرخه تأمین، تولید و توزیع مواد مورد نیاز مردم در این شرایط در دستور کار جدی ناجا قرار گرفت.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: تا امروز توانسته ایم اقدامات مؤثر و قابل توجه‌ای در حوزه نیازمندی‌های مردم در مبارزه با کرونا انجام دهیم و بسیاری از مواد مورد نیاز مردم در مبارزه با این ویروس، از محتکران کشف و در اختیار مسئولان ذی ربط برای توزیع قرار گرفت.

سردار سلیمانی با اشاره به کشفیات پلیس در حوزه نیازهای مردم برای مبارزه با کرونا، خاطر نشان کرد: در این ایام بیش از ۲۰ میلیون دستکش، بیش از ۸.۵ میلیون ماسک، بیش از ۱.۵ میلیون لیتر الکل، ۱۴ تن ژل ضد عفونی کننده، ۲۶۰ هزار قوطی و بطری مواد ضدعفونی کننده و … از محتکران کشف شد.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم با نیروی انتظامی، بیان کرد: از مردم درخواست داریم اطلاعات و گزارش‌های خود را در خصوص احتکار و یا هر موردی که امنیت و آرامش بازار در بخش‌های مختلف را دچار اختلال می‌کند، در اختیار پلیس بگذارند و با ۱۱۰ تماس بگیرند.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بر اوضاع تسلط و اشراف داریم، تصریح کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که نگران نباشند و ان شاء الله با هوشیاری نیروهای انتظامی من بعد شاهد احتکار مواد مورد نیاز مردم نباشیم.

وی تاکید کرد: از طرفی به همه کسانی که در این شرایط، قصد سودجویی و کلاهبرداری دارند، هشدار می‌دهیم؛ همه فعالیت‌ها در رصد پلیس است و اگر کسی بخواهد بر خلاف مصالح ملی و نیاز مردم قدم بردارد، بدانند که پلیس با جدیت وارد عمل شده و با سودجویان برخورد می‌کند.

این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اقدامات پلیس در حوزه فضای مجازی و رصد تحرکات شیطنت آمیز، عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی و معاندان از روزهای اول شیوع این ویروس به جای کمک به مردم، همه ظرفیت‌ها را در جهت تضعیف روحیه مردم و سازمان‌های خدمتگزار به کار گرفتند و حجم فضای مجازی را با اخبار کذب، شایعه سازی، دروغ پردازی، خبرپردازی نادرست و … پر کردند.

وی با بیان اینکه عمده اخبار کذب، شایعه سازی با خبرپردازی های نادرست در فضای مجازی، منشأ خارجی دارد، بیان کرد: با ظرفیت‌های آشکار و پنهان خود با محوریت پلیس فتا، اقدامات مؤثر مان را دنبال و عملیاتی کردیم و در این رابطه بیش از ۲۸۰ وب سایت یا تارنما مسدود و کنترل شد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اقدامات مجرمانه ۱۸۰ وب سایت (تارنما) ادامه داد: این مراکز انتشار اخبار کذب و شایعه به مراجع قضائی معرفی شدند و ان شاء الله اقدامات مان در حوزه رصد و کنترل فضای مجازی تداوم خواهد داشت.

سردار سلیمانی با بیان اینکه قاطعانه می گویم با اقدامات مان حتی در فضای مجازی توازن به نفع مردم و جامعه تغییر جهت داشت، ادامه داد: نقشه دشمنان را نقش بر آب کردیم و اجازه نمی‌دهیم روحیه مردم و یا سازمان‌های خدمتگزار را تضعیف کنند.

وی با اشاره به تمهیدات نیروی انتظامی برای کنترل و مهار ویروس کرونا در مراکز انتظامی، کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها، شماره گذاری و تعویض پلاک ادامه داد: در هر شرایطی بر وظیفه خدمتگزاری خود واقفیم و در راستای کنترل و مهار این ویروس کلیه مراکز مرتبط با نیروی انتظامی به ویژه مراکز خدمات دهی چون تعویض پلاک و … سم زدایی و ضدعفونی می‌شود و علاوه بر اینها اقداماتی چون کنترل ورود و خروج افراد، حذف برخی فرآیندها مثل ثبت اثر انگشت در مراکز تعویض پلاک و… را دنبال و اجرایی می‌کنیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نکات و اصول بهداشتی را در مراکز انتظامی و خدماتی پلیس رعایت می‌کنیم به تشریح وضعیت پادگان‌های آموزشی ی و درجه داری پرداخت و تاکید کرد: امروز با اطمینان می گویم؛ مراکز آموزشی ما اعم از سربازخانه‌ها و پادگان‌ها از امن ترین مناطق است و ضمن رعایت بهداشت، کنترل دقیق ترددها و …، اقدامات پیشگیرانه را دنبال می‌کنیم و در صورت مواجهه با کوچک‌ترین پدیده‌ای که ایجاد نگرانی کند، حتماً رفع خطر خواهیم کرد البته با هدایت ستاد کل نیروهای مسلح در مراکز آموزشی، پادگان‌ها و سربازخانه‌های سایر نیروهای مسلح نیز وضع به همین منوال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره عملیات سرکوب کرونا توسط فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا، مطرح کرد: یگان‌های ویژه ناجا همیشه حافظ امنیت و آرامش جامعه بوده و نقش خود را در این حوزه به خوبی ایفا کرده و امروز نیز همه ظرفیت‌های این یگان اعم از خودروهای آب پاش، سمپاش و سایر تجهیزات جهت ضدعفونی و سم زدایی در اختیار سازمان‌های متولی قرار گرفته است.

وی با اشاره به آغاز عملیات یگان‌های ویژه، ادامه داد: با هماهنگی مراجع ذی ربط، عملیات یگان‌های ویژه ناجا جهت سم زدایی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی و تجمع مردم، خیابان‌ها و معابر و … از امروز در و ۶ استان هدف آغاز و در صورت لزوم و نیاز در سایر استان‌ها نیز این عملیات‌ها اجرایی خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا