حوادث و بلایا

اولین گروه امدادگران متخصص هلال‌احمر به افغانستان اعزام شدند

تصویر بنربه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ در تشریح اقدامات هلال‌احمر در پی وقوع ۶.۱ ریشتری در ولایت خوست گفت: با دریافت گزارش وقوع حادثه و خسارات ناشی از آن، به هلال‌احمر استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و اعلام آماده باش شد.

وی افزود: پس از هماهنگی با بخش پاسخ به بین‌المللی ایران، برای ارسال اقلام و تیم‌های امدادی به افغانستان اعلام آمادگی و همچنین با جمهوری اسلامی ایران جهت در اختیار گذاشتن هواپیما برای انتقال اقلام امدادی، هماهنگی‌های لازم انجام شد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: بامداد امروز یک محموله امدادی شامل هزار دستگاه چادر، ۱۰۵۰ بسته غذایی و ۲ هزار تخته موکت از طریق هوایی و با هواپیمای ارتش به افغانستان ارسال شد.

سلیمانی گفت: علاوه بر ارسال محموله؛ بامداد امروز تیم ۱۸ نفره از امدادگران متخصص سازمان امدادونجات هلال‌احمر نیز از طریق هوایی به افغانستان اعزام شدند.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، به سه تیم واکنش سریع سازمان امداد و نجات، چهار تیم واکنش سریع هلال‌احمر در استان‌های تهران و و ۸ تیم سگ‌های تجسس (آنست)، برای اعزام در صورت نیاز، اعلام آماده باش شده است.

یادآور می‌شود ساعت ۱:۲۴ بامداد روز گذشته اول تیرماه، زلزله‌ای با قدرت ۶.۱ ریشتر، عمق ۱۰ کیلومتری زمین در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان را لرزاند. بنا بر گزارش منابع خبری افغانستان، این تاکنون حدود ۱۵۰۰ کشته و ۲ هزار نفر زخمی و مصدوم برجا گذاشته است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا