محیط زیست

اژه‌ای: قوه قضائیه مصمم است دستان متجاوزان به منابع طبیعی را با اجرای قانون قطع کند

تصویر بنررئیس قوه قضائیه تاکید کرد، برخورد با متعدیان و متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست باید بازدارنده باشد تا هر ساله شاهد تخریب جنگل‌ها و قطع اشجار و وارد آمدن صدمه به محیط زیست از سوی سودجویان و متصرفان نباشیم

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به مناسبت و ، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) یک اصله نهال میوه غرس کرد.

رئیس قوه قضائیه پس از کاشت نهال در سخنانی با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و فضای سبز به عنوان  قلب تپنده زیستگاه‌های بشری، اظهار کرد: حفظ محیط زیست و فضای سبز با توجه به تاثیراتی که این مقوله در سلامت زیستی مردم و شهروندان دارد، بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وظایف و مسئولیت‌های آحاد مردم و دستگاه‌های دولتی و حکومتی در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تصریح کرد: قوه قضائیه در امر صیانت و حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی دارای مسئولیت‌های خطیری است و در گام نخست وظیفه پیشگیری از تعدی و تعرض به منابع طبیعی و محیط زیست از سوی متجاوزان و سودجویان را دارد.

رئیس عدلیه افزود: دستگاه قضایی در گام بعدی پس از آنکه سودجویان و متجاوزان به حریم طبیعت، جنگل‌ها و محیط زیست با تذکر از اقدامات متخلفانه و مجرمانه خود دست نکشیدند، مصمم است دستان متجاوزان و متصرفان را با اجرای قانون قطع کند تا از حقوق عامه صیانت و پاسداری شود.

محسنی اژه‌ای بیان داشت: برخورد با متعدیان و متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست باید بازدارنده باشد تا هر ساله شاهد تخریب جنگل‌ها و قطع اشجار و وارد آمدن صدمه به محیط زیست از سوی سودجویان و متصرفان نباشیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: وزارت جهاد کشاورزی نیز در زمره دستگاه‌هایی است که در امر صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست دارای مسئولیت‌ها و وظایف خطیری است و این انتظار وجود دارد که مسئولان و متولیان امر در این دستگاه نیز تا آنجایی که در حیطه اختیارات قانونی‌شان است در مقابل سودجویان و متجاوزان به حریم طبیعت بایستند و در موارد مورد نیاز نیز به ضابطین خاص و عام قوه قضائیه و خود دستگاه قضایی مراجعه کنند تا جلوی اعمال متخلفانه و مجرمانه متجاوزان و متعدیان به منابع طبیعی و محیط زیست گرفته شود.

رئیس دستگاه قضا مقوله فرهنگ‌سازی در امر صیانت و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را بسیار حائز اهمیت دانست و  بر نقش عموم مردم در این زمینه و همچنین ایجاد فضا برای کاشتن درخت‌های پرثمر و حفظ و پرورش فضای سبز از ناحیه خود مردم تاکید کرد.

شایان ذکر است هنگامی که حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای مشغول غرس نهال بود، وزیر جهاد کشاورزی مهارت وی در این امر را ستود که رئیس قوه قضائیه در پاسخ به این ستایش یادآور شد که کشاورززاده است و از کودکی با امور زراعت و کشاورزی آشناست.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا