رفاه و خدمات اجتماعی

ایجاد ۱۸۰ هزار شغل برای آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا

تصویر بنربه گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر در آغاز رزمایش «همدلی برکت» که با هدف ایجاد ۱۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اولویت آسیب‌دیدگان ناشی از بیماری کرونا صبح امروز با حضور محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه حاصل اقداماتی است که ستاد در بخش‌های مختلف انجام داده به طوری که محور آن اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه ۷۵ هزار طرح در کشور ایجاد کرده‌ایم، افزود: حدود ۱۵ هزار شغل در کشور ایجاد شده؛ از بخش‌های مختلف دانش‌بنیان گرفته تا بخش‌های دیگر که در تمامی آنها ستاد فعال است که محور آن، مردم بودند چرا که این حجم کار، بدون مشارکت مردم انجام نمی‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: امروز از دو اتفاق بهره‌برداری می‌شود که یکی از آنها ۴۰ هزار طرح با ۱۲۰ هزار شغل خرد و خانگی است؛ مهمترین آنها آغاز ایجاد ۶۰ هزار طرح با ۱۸۰ هزار شغل برای کرونایی‌ها و افرادی که به دلیل مسائل ناشی از کرونا، شغل خود را از دست داده‌اند، خواهد بود.

مخبر افزود: در ۳۱ استان کشور افرادی که ناشی از کرونا آسیب دیده‌اند، شناسایی شده و ۵۵۰ نقطه کشور که شامل ۲۲۸ شهرستان می‌شود، سیستم ما در حال جمع‌آوری اطلاعات است و برنامه‌ریزی‌های لازم را آغاز کرده‌ایم؛ به طوری که هم‌اکنون می‌دانیم در هر روستا، چه کسانی آسیب دیده‌اند و چه کاری باید برای آنها انجام شود.

وی بیان کرد: اتفاق دیگری که امروز رقم می‌خورد، آغاز توزیع یک میلیون بسته غذایی به ارزش ۳۲۰ هزار تومان است. همچنین یک میلیون بسته بهداشتی نیز توزیع آن از امروز آغاز می‌شود؛ در مجموع اعتبار این طرح ۳۵۰ میلیارد تومان خواهد بود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: برای بنگاه‌های متوسط و متوسط به بالای آسیب‌دیده ناشی از کرونا هم از طریق دو بانک عامل مجموعاً ۱۸ هزار میلیارد تومان اختصاص می‌دهیم، برای بنگاه‌های کوچک خودمان که آسیب دیده‌اند ۵۰۰ میلیارد تومان و همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان نیز به شرکت‌های دانش‌بنیان آسیب‌دیده از کرونا اختصاص داده‌ایم.

مخبر در پاسخ به این سوال که افرادی که آسیب‌دیده از کرونا هستند، چه اقدامی انجام دهند؟ گفت: خودمان به سراغ این افراد می‌رویم و اطلاعات آنها را دریافت کرده‌ایم.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا