محیط زیست

بارش برف و باران در تهران/ کاهش قابل ملاحظه دما

تصویر بنربر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران بارش برف و باران، وزش باد شدید در بخش‌های جنوبی و کاهش قابل ملاحظه دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز،بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعت‌ها به‌ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات و برف با احتمال رعد و برق، در بعضی مناطق به‌ویژه در بخش‌های جنوبی گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود. 

عمده بارش از بعدازظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه(۲۴ و ۲۵ اسفندماه) مورد انتظار است که در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات همراه با مه و بارش برف و باران خواهد بود.

 از بعدازظهر چهارشنبه در سطح استان به‌ویژه بخش‌های جنوبی وزش باد شدید تا خیلی شدید با احتمال خیزش موقتی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و از بعد از ظهر چهارشنبه تا پایان هفته کاهش نسبتا قابل ملاحظه دما در سطح استان و یخبندان شبانه سطح زمین در دامنه‌ها و ارتفاعات مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه آبعلی با کمینه دمای ۲ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۲۴ اسفندماه) نیمه ابری تا ابری و وزش باد وگاهی بارش باران و با بیشترین و کمترین دمای ۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت پس فردا (۲۵ اسفندماه) نیمه‌ابری و تا ابری وگاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق و از بعد از ظهر وزش باد شدید و اوایل شب کاهش ابر خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۲  و ۱۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا