رفاه و خدمات اجتماعی

بازسازی مدارس و اشتغال‌زایی در مناطق سیل‌زده توسط بنیاد برکت

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد ترکمانه با بیان این مطلب افزود: با توجه به گزارش ارائه شده توسط سازمان نوسازی مدارس، نسبت به بازسازی و تعمیر مدارس آسیب‌دیده در مناطق ‌زده کشور اقدام می‌کند. بنیاد همچنین ضمن احیای مشاغل آسیب‌دیده در جریان سیل، طرح‌های اشتغال‌زایی جدیدی را در این مناطق اجرا می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت که از مناطق سیل‌زده بخش بی رم و دهستان درز و سایبان شهرستان لارستان در استان فارس بازدید می‌کرد اظهار داشت: بنیاد برکت بخش قابل توجهی از خسارت افرادی را که در جریان سیل اخیر لوازم خانگی، جهیزیه، دام و یا مزارع کشاورزی‌شان از بین رفته است، جبران می‌کند.

وی تاکید کرد: بنیاد همچنین به صورت خاص و ویژه، جهیزیه آسیب‌دیده یا از بین رفته نوعروسانی را که قرار بوده به خانه بخت بروند، به طور کامل تهیه و تأمین خواهد کرد.

ترکمانه از احیای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر کشور و اشتغال‌زایی در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: در همین راستا، یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در منطق سیل‌زده جنوب استان فارس اجرا می‌شود که ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای مردم این مناطق به دنبال خواهد داشت.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد به صورت فوری و اورژانسی در ساخت سیل‌بندهای مورد نیاز در استان فارس برای جلوگیری از خسارت در صورت وقوع مجدد سیل نیز مشارکت می‌کند.
وی با تاکید بر تأمین مخازن آب از سوی بنیاد برکت تصریح کرد: تعداد ۵۰ عدد مخزن آب پنج متر مکعبی در اختیار روستاهای فاقد مخزن آب شهرستان لارستان قرار می‌گیرد.

ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در مرمت و بازسازی راه‌ها و جاده‌های آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر در استان فارس نیز مشارکت می‌کند.

گفتنی است، سیل و بارش‌های سیل‌آسای روزهای ۱۲ و ۱۳ دی‌ماه در جنوب فارس ۸ هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال خسارت به حوزه زیرساخت‌های راه در حوزه استحفاظی لارستان وارد کرده است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا