دسته‌بندی نشده

باقری‌کنی: توسعه رژیم‌های تحریم برای حقوق بشر نگران‌کننده است- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی باقری‌کنی در دیدار با «شیرین مزاری» وزیر حقوق بشر پاکستان در حاشیه نشست شورای حقوق بشر در  ژنو با تأکید بر ضرورت تولید مفاهیم حقوق بشری منطبق با ارزش‌ها و هنجارهای اسلامی، اظهار کرد: همکاری‌های قضایی میان دو کشور باید توسعه یابد.

دبیر ستاد حقوق بشر از مهندسی موضوع اسلام هراسی از سوی برخی کشورهای غربی و همچنین استفاده ابزاری برخی کشورها از ظرفیت حقوق بشر انتقاد کرد و گفت: ضروری است گفتگوهای همه جانبه با چارچوبی منظم و جامع میان دو کشور ادامه یابد تا با این اقدامات خصمانه مقابله شود.

باقری کنی در ادامه بر ضرورت تشکیل گروه‌های هم فکر و مقابله با اقدامات قهری یکجانبه در قالب همکاری‌های دو جانبه و ترتیبات بین‌المللی تأکید کرد و افزود: خطرات ناشی از توسعه رژیم‌های تحریم برای حقوق ملت‌ها و حقوق بشر نگران‌کننده است .

معاون رئیس قوه قضائیه همچنین خواستار توسعه روابط دو کشور ذیل سازو کار جنبش عدم تعهد شد و بر اهمیت ظرفیت استفاده از این جنبش تأکید کرد.

وزیر حقوق بشر پاکستان نیز در این دیدار ضمن ابراز نگرانی از موضوع ویروس کرونا خواستار همکاری برای اقدامات و ترتیبات پیشگیرانه در روند گسترش این بیماری شد.

مزاری در ادامه به قوانین جدید پاکمستان در حفظ کرامت شهروندان سالخورده در حوزه رفاه اجتماعی اشاره کرد و افزود: تداوم همکاری در عالی‌ترین سطوح، خصوصأ استفاده از تجارب ایران در عرصه های حقوقی و قضایی برای پاکستان حائز اهمیت است .

در پایان این دیدار در خصوص موضوعات نشست آتی سازمان کشورهای اسلامی از جمله  اعلامیه قاهره بحث و گفتگو شد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا