حوادث و بلایا

با رزومه علمی در کلاس دانشگاه حضور می‌یافتم!

تصویر بنردختر جوانی که به جرم تقلب و با عنوان دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحصیل می‌کرد، امروز با انتشار ویدئویی، به تشریح جزئیات مسائل مطرح شده پرداخت و گفت: من با رزومه و اعتبار علمی که داشتم مجوز تحصیل در این دانشگاه را کسب کردم. بنابراین از تمامی کسانی که با اسم و عنوان من اخبار کذب و دروغ منتشر کردند شکایت می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری همسو، این فرد که روز گذشته به دلیل عدم هویت دانشجویی و با عنوان دانشجوی قلابی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی و دستگیر شد با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود به تشریح جزئیات و دلایل تحصیل خود در دانشگاه پرداخت و افزود: من با رزومه و اعتبار علمی که داشتم مجوز تحصیل در این دانشگاه را کسب کردم. بنابراین از رئیس دانشکده، تمامی سایت‌ها و افرادی که با آبروی من بازی کرده‌ و اخبار کذب و دروغ با اسم و تصویر من منتشر کردند، شکایت می‌کنم و حتی اگر قرار باشد با پرونده ۲۰۰ نفر مواجه شوم و چون با آبروی من بازی شده است دست از شکایت بر نخواهم داشت و پیگیر پرونده تمامی این افراد خواهم بود.

وی در ادامه مدعی شد: من اعتبار علمی و رزومه خارجی خیلی قوی داشتم و این اعتبار در آلمان، دوبی و … تایید شده است .بنابراین از طریق این رزومه مجوز حضور در دانشگاه را از طرف یکی از معتبرترین و مرجع ترین فرد دانشگاهی دریافت کردم و ایشان مرا به عنوان یک دانشجوی افتخاری پذیرفته و مجوز صادر کردند(که در آینده اسم و عنوان آن استاد را منتشر خواهم کرد) و من قبل از دریافت این مجوز،حتی در یک کلاس آموزشی نیز شرکت نکرده بودم. 

این فرد که به عنوان دانشجوی قلابی متهم شده است، با ادعای اینکه می‌خواهم پشت پرده دستگیری و اتهاماتی که به من وارد شد توضیح بدهم، گفت: شاید بهتر بود در این زمینه سکوت می‌کردم اما با این هجمه خبری و آبروریزی که به وجود آمده است، سکوت نمی کنم. حتی اگر به قیمت از دست دادن جان من تمام شود. در واقع من با این سن کم، موقعیت و مقبولیت اجتماعی خوبی داشتم و اعتبار علمی خوبی در ایران و دنیا کسب نمودم که رزومه‌های آن را حتما آپلود خواهم کرد تا مشخص شود چه کارهایی را در ایران انجام دادم و چه مقام‌هایی را در کل کشور کسب نمودم. بنابراین به واسطه این موقعیت اجتماعی از من خواسته شد که با یک سری جریانات فکری سیاسی همکاری داشته باشم و من به هیچ عنوان زیر بار این درخواست نرفتم به گونه‌ای تهدید به اخراج شدم که در نهایت این تهدید عملی شد.

فرد متهم به تقلب دانشگاهی همچنین مدعی شد: من به دلیل مسائل امنیتی نمی‌توانم بیشتر از این توضیحی داشته باشم اما اگر لازم باشد، حتی اگر به قیمت از دست دادن جانم شود آن‌ها را توضیح خواهم داد. طرف دیگر اخیرا اخباری منتشر شده و در آن عنوان شده است که مقامات و مسئولین دانشکده از چندین نفر چندین میلیارد پول دریافت کرده‌اند بنابراین قاعدتا نباید فکر کنید که در دانشگاه امتیاز صندلی خرید و فروش نمی‌شود.

وی در ادامه یادآور شد: مسئولان دانشکده دانپزشکی شهید بهشتی برای اینکه به شکلی از خود در برابر فروش امتیاز صندلی دفاع کنند با اخراج من تلاش کردند سرپوشی بر این موضوع گذاشته شود تا من قربانی این قضیه باشم. به همین جهت ابتدا اعلام شد که من سه میلیارد تومان به مسئولان دانشگاه هزینه پرداخت کرده‌ام و در اخبار بعدی این مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان کاهش یافت و وقتی از طرف وزارت بهداشت اعلام شد که این مبلغ را چه کسی پرداخت و چه کسی آن را دریافت نموده دانشکده با صدور بیانیه‌ای اعلام نمود به هیچ عنوان دریافت پول صحت ندارد و ما در طول یک سال مدیریت هیچ پولی را رد و بدل نکردیم و با اخراج من اینگونه وانمود شد دانشگاه با چنین تخلفاتی برخورد می‌کند. 

این فرد در بخشی دیگر از سخنان خود با طرح این ادعا که “من هیچ پولی بابت تحصیل در دانشکده دانپزشکی شهید بهشتی پرداخت نکرده‌ام”،اظهار داشت: من می‌توانستم با پرداخت هزینه‌های میلیاردی مانع بروز این مشکل شوم که البته چون پولی پرداخت نکردم این مشکل برای من ایجاد شد. همچنانکه رئیس دانشکده عنوان کردند که اگر ما پولی دریافت کرده باشیم چرا باید شکایت کنیم تا آبروی دانشکده برود. بله دقیقا همین طور است. شما چون پولی از من دریافت نکرده‌اید از من شاکی هستید و من اگر مبلغی را پرداخت کرده بودم، شاکی نمی‌شدید.

وی در قسمت دیگر از ادعاهای خود گفت: من پولی به دانشگاه پرداخت نکردم و نخواهم کرد چرا که اعتبار رزومه و کارهایی که انجام داده‌ام بسیار سنگین‌تر و ارزشمندتر از این است که آن را نادیده و هزینه‌ای به دانشگاه پرداخت کنم.  بنابراین هیچ پولی به هیچ فردی در دانشکده پرداخت نکردم و صرفا به اعتبار علمی خود در دنیا و ایران مجوز تحصیل دریافت کردم. 

وی تاکید کرد: من می‌دانم از مهر امسال دانشجویانی با عنوان دانشجوی انتقالی از کشورهای دیگر وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهند شد و در کلاس‌های آموزش می‌نشینند. در حالی که بسیاری از این افراد حتی یک سفر خارجی نداشته و پاسپورت آنها مهر خروج از کشور را نخورده است اما باید دید چگونه با این عنوان در دانشگاه تحصیل می‌کنند. من اسامی همه اینها را دارم و این پرونده سازی‌هایی که برای نشان دادن انتقالی بودن عنوان می‌شود را می‌توانم آشکار کنم.

این متهم به تقلب دانشگاهی مدعی شد: حداقل ۲۰ تا ۳۰ نفر از مهر امسال با عنوان دانشجوی انتقالی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌شوند و از این افراد هر ترم ۵۰ میلیون هزینه دریافت می‌شود. این مبلغ در دوره تحصیلی رشته دندانپزشکی که حدودا ۱۲ تا ۱۳ ترم به طول می‌کشد به مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون می‌رسد. من همه اطلاعات خود را در صورت نیاز به مردم نشان خواهم داد و اثبات می‌کنم که واقعا چه اتفاقاتی در دانشگاه می‌افتد.

وی همچنین تاکید کرد: از سوی رئیس دانشکده این گونه عنوان شده است که من ۲۳ شهریور یعنی اولین روز از شروع سال تحصیلی از درب ورود بیماران وارد دانشگاه شدم شما موظف هستید تا ۲۴ ساعت آینده فیلم ورود و خروج من را منتشر کنید، در غیر اینصورت این ادعای شما کذب محض است. 

وی یادآور شد: در موضوع دیگر عنوان کردید که من روپوش به تن کرده و وارد کلاس‌هامی‌شدم. باید این سئوال را پرسید که من کجا این روپوش را به تن می‌کردم من که نمی‌توانم لباس خود را در کلاس درس یا راهرو تعویض کنم. بنابراین اگر من دانشجوی دانشگاه نبودم و مجوز حضور دریافت نکرده بودم چه کسی در دانشگاه کمد در اختیار من گذاشته است، باید پرسید آیا شما به بیماران خود کمد می‌دهید؟ بنابراین من در آن دانشکده کمد داشتم و این کمد را مسئول مربوطه به من داده است و این موضوع اتفاقی نیست. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: من دچار شوک خبری شدم و با آبروی من بازی شده است این در حالی است که از اساتید دانشگاه بهترین نمرات را دریافت نمودم. من اگر به عنوان بیمار وارد دانشگاه می‌شدم چرا باید نمره برتر کلاس را دریافت می‌کردم.  من از نحوه ثبت نام و انتخاب کلاس‌های خود سند و مدرک دارم و این اسناد را آپلود خواهم کرد. بنابراین من برای تمامی حرف‌هایی که می‌زنم دلیل و مدرک دارم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا