* بحث «جهاد تبیین» در نهضت استادی بسیج دنبال می‌شود/ اصلاح آیین نامه اجرایی بسیج اساتید - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

بحث «جهاد تبیین» در نهضت استادی بسیج دنبال می‌شود/ اصلاح آیین نامه اجرایی بسیج اساتید

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محمدرضا مردانی رئیس بسیج اساتید کشور در نشست سراسری مسئولان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف دانشگاه آزاد گفت: از ظرفیت نهضت استادی که در دانشگاه آزاد است به خوبی استفاده نشده یا این ظرفیت به میدان نیامده است و لازم است فرصت‌های مقتضی در این زمینه فراهم شود.

وی افزود: کمک آموزش عالی کشور به دولت سیزدهم برای حل مشکلات کشور از انتظاراتی است که وجود دارد و اساتید باید برای حل مشکلات کشور تلاش کنند.

مردانی یادآور شد: اسلامی شدن علوم و تولید علم نافع هم باید در برنامه‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس بسیج اسایتد گفت: اگر بخشی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد پایان نامه‌ها را به سمت حل مشکلات کشور، بیانیه گام دوم و مطالبات رهبر انقلاب هدایت کنند قطعا اتفاق بزرگی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: بخش فناوری در دانشگاه مقداری مغفول مانده و با توجه به ظرفیت‌هایی که در دانشگاه ازاد وجود دارد می‌توان در این بخش اقدامات موثری داشت.

مردانی با اشاره به بحث بصیرت افزایی و تربیت دینی و سیاسی جامعه نخبگانی گفت: بحث «جهاد تبیین» که رهبر انقلاب تاکید کردند هم موضوع بسیار مهمی است که باید در سطح شهرستان و استان و سازمان مرکزی دنبال شود و البته در ابتدا باید خودسازی کنیم و بعد به سمت جامعه پردازی برویم.

وی گفت: درباره اصلاح آیین نامه اجرایی بسیج اساتید، با شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگی‌های اولیه صورت گرفته، پیش نویس اصلاحیه آیین نامه در دستور کار است و انشاالله به تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و ابلاغ شود.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 18 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا