آموزش و پرورش

بخشی پور: خواسته‌های معلمان در طرح رتبه بندی به هیچ عنوان محقق نشده است

تصویر بنرنماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه بزرگ فرهنگیان از دولت توقعات زیادی دارند، چرا که با تصویب طرح رتبه بندی از نظر معلمان به هیچ عنوان خواسته‌های به حق آنها محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، مجتبی بخشی پور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) ضمن تشکر از رئیس جمهور، وزیر کشور و هیات وزیان در خصوص انتخاب امیری مقدم به عنوان استاندار کرمانشاه، بیان کرد: مردم حوزه انتخابیه‌ام با وجود تمام کاستی ها و مشکلات کماکان ن پشتیبان انقلاب هستند. مردمی که ناعادلانه از توزیع منابع و بازسازی های پس از جنگ بی بهره ماندند و سهمشان از سفره انقلاب را به دیگران بخشیدند.

وی خود را به عنوان خادم بیکارترین شهر ایران دانست و عنوان کرد: بنده حامل پیام مردم نجیبی هستم که هیچ گاه دولتمردان حق آنها را ادا نکردند. در شرایط سخت اقتصادی مردم رنج کشیده کشور بعد از خاتمه جنگ تحمیلی و چند سال اخیر و با شروع بیماری کرونا زیر فشار مشکلات فراوان قرار گرفته اند و توجهی به وضعیت آنها نشده است. به طوری که جوانان را از داشتن زندگی حداقلی محروم و سرپرستان خانوار را در قبال زن و بچه شرمسار ساخته که همین امر نارضایتی مردم از دولت و مسئولین را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق خود خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: جامعه بزرگ فرهنگیان به عنوان بخش بزرگی از دولت توقعات زیادی دارند. مفاد رتبه بندی یکی از قدیمی ترین مطالبات فرهنگیان از دولت های پیشین بوده و که بعد از فراز و نشیب های فراوان به تصویب رسید اما از نظر معلمان به هیچ عنوان خواسته های به حق آنها محقق نشده است. آنچه که در رتبه بندی فعلی مصوب شده اضافه نمودن مبالغی به احکام حقوقی آنها به صورت یکسان است که هرگز با آنچه که مقصود و منظور از رتبه بندی است، جامه عمل نپوشانده است.

بخشی پور با اشاره به اینکه مفاد رتبه بندی موجود شفاف نبوده و محل اشکال فراوان است، افزود: رتبه بندی فعلی اهداف مد نظر را محقق ننموده و همچنان به عنوان مطالبه اصلی آنها باقی مانده و با این وضعیت هدف اصلی که ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت است، حاصل نخواهد شد. اگر در شرایط فعلی امکان تحقق کامل این طرح نبود دولت می توانست با شفافیت مسائل و مشکلات مالی خود را با معلمان و نمایندگان آنها مطرح نموده و اصل آن را به در محدوده زمانی مشخص و به صورت پلکانی اجرایی می کرد.

وی خاطرنشان کرد: بحث ترمیم حقوق معلمان بازنشسته و همسان سازی آن با حقوق معلمین شاغل بعد از اجرای رتبه بندی و اصلاح حقوق نیروهای خدماتی، شکاف محسوسی بین ردیافتی آنها و دیگر کارکنان ایجاد کرده که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه از دولت و وزیر راه و شهرسازی خواست که فعالیت عمده خود را در بخش مسکن و طرح جهش تولید که به نفع اقشار آسیب پذیر جامعه می باشد، متمرکز نموده و بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان اسلام آباد غرب در راستای اجرای این طرح به عنوان شهرستان پیشرو بیش از چندین جلسه ملی و استانی و بازدید میدانی و کارهای اولیه داشته است، لذا پیرو مذاکرات حضوری از رئیس جمهور و وزیر راه تقاضای کلنگ زنی آن در سفر دولت به استان کرمانشاه و دستور تسریع در واگذاری زمین رایگان به مردم محروم حوزه انتخابیه ام را دارم، چرا که با اجرای صحیح این طرح باعث رضایتمندی شهروندان خواهد شد.  

بخشی پور همچنین از وزیر نفت و دفاع خواست که در خصوص عملیات گازرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه که باید در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسید، در اسرع وقت نسبت به برطرف نمودن موانع ادامه پروژه اقدام نمایند تا مردم از نعمت گاز بهره مند شوند.

وی از وزیر کشور نیز خواست که در خصوص لایحه استخدامی دهداران و شوراهای روستا که از مطالبات به حق این قشر زحمتکش می باشد اقدامات لازم را انجام دهد، چرا که این لایحه چندین سال است بین وزارت کشور و سازمان امور استخدامی سرگردان است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا