قضایی و حقوقی

برای کارهایم در شوراهای حل اختلاف انتظار ثواب دارم

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز حجت الاسلام احمدی میانجی در مراسم تودیع خود با تشکر از مجموعه دستگاه قضایی گفت: از شخص رئیس قوه قضائیه بابت اینکه استعفایم را پذیرفت تشکر می کنم. اکنون که دیگر در سمت رئیس شوراهای حل اختلاف کشور نیستم، احساس خوب و آرامشی می کنم. علاوه بر اینکه بابت رها شدن خودم از این مسئولیت خوشحالم، بابت انتصاب شایسته حجت الاسلام مظفری نیز خوشحالم.

وی با بیان اینکه این فرد شخص کاراتر و فعال تری است، گفت: من در طول عمرم حتی یک پرونده را ورق نزدم و مطمئنم که ایشان از من فعال تر هستند و مثل من نیستند.

وی افزود: دو زمان را در طول عمرم مخلصانه می دانم. یکی از این زمان ها مربوط به فعالیت هایم در دو سال اول انقلاب است و زمان بعدی مربوط به حضورم در شوراهای حل اختلاف است که معتقدم مخلصانه کار کردم و انتظار ثواب و اجر دارم.

رئیس سابق شوراهای حل اختلاف کشور گفت: کسانی که در شوراها کار می کنند به خصوص اعضا و کارکنان شوراها اکثراً افراد مخلصی هستند که خالصانه کار می کنند. چون کم پیش می آید کسی پیدا شود که با ۲۰۰-۳۰۰ هزار تومان کار کند. برخی از این افراد نه تنها به پول شورا احتیاجی ندارند، بلکه خودشان داوطلبانه به شوراهای حل اختلاف کمک کرده اند.

وی به خدمات شوراهای حل اختلاف در ۱۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: اقدامات مثبتی از جمله افزایش شعبات و موضوع بیمه کارکنان انجام شد. با این حال نتوانستیم همه مشکلات شوراهای حل اختلاف کشور را از نظر مالی حل کنیم که از این جهت عذرخواهم.

وی ادامه داد: شورای حل اختلاف به خاطر برخوردهایی که آیت الله هاشمی داشت، نتیجه برعکسی گرفت. ایشان توجه زیادی به این موضوع داشتند اما این توجهات ویژه نتیجه عکس داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا