* بررسی حرکات اصلاحی نوآموزان در برنامه سنجش - اجتماعی نیوز
آموزش و پرورش

بررسی حرکات اصلاحی نوآموزان در برنامه سنجش

تصویر بنررئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور از بررسی حرکات اصلاحی نوآموزان در برنامه سنجش با همکاری معاونت تربیت‌بدنی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، سید جواد حسینی، با تأکید بر این که آزمون‌های پایانی دانش آموزان استثنایی غیرحضوری است، اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه دانش آموزان استثنایی، آزمون‌های پایه نهم دوره متوسطه اول نیز غیرحضوری برگزار می شود.

وی افزود: آزمون‌های نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم حضوری است و نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان استثنایی پایه دوازدهم کاردانش به استان‌ها واگذارشده است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بابیان این که سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از خرداد آغاز خواهد شد، گفت: برنامه سنجش از سال ۷۲شروع شده و پوشش این برنامه در سال گذشته و علیرغم شرایط کرونایی به ۹۸،۸ درصد رسیده است.

حسینی افزود: در سال جاری پیش بینی می‌شود تعداد نوآموزان مراجعه‌کننده به پایگاه‌های سنجش ۴۰۰هزار نفر افزایش داشته باشد لذا در سال جاری تعداد پایگاه‌های سنجش و آزمون گیرنده‌ها افزایش‌یافته است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، تصریح کرد: در برنامه سنجش سال جاری، سنجش حرکات اصلاحی نوآموزان نیز با همکاری معاونت تربیت‌بدنی انجام خواهد شد و غربالگری نشانگان اختلالات یادگیری برای اولین بار در سال جاری انجام می‌شود.

شایان ذکر است؛ بیش از ۱۱هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش آموزش‌وپرورش استثنایی دانش آموزان روستایی و عشایری هستند که در مدارس استثنایی خاص و کلاس‌های ضمیمه در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا