دسته‌بندی نشده

بررسی وضعیت باغات تهران – ایسنا

تصویر بنراعضای شورای شهر تهران پرونده باغ بودن یا نبودن یک ملک دارای تخلفات ساختمانی را از دستور کار خارج کردند.

به گزارش خبرگزاری همسو، صبح امروز بررسی پرونده‌های باغ بودن یا نبودن چند ملک روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت که در ابتدا محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی با بیان اینکه براساس اطلاعات ، این ملک واقع در منطقه 21،  دارای  ۵۱ هزار متر مساحت است، گفت: در این زمین ۵۸۱ درخت کاشته شده بود و شورای شهر  یک باراین ملک را  باغ تشخیص داده شده بود اما کارشناسان  اعلام کردند که   با توجه به مساحت ملک اعلامی،  این زمین برای تشخیص باید ۲۵۷۹ درخت داشته باشد که ندارد ، همچنین در پرونده این باغ قطع ۳۰ درخت وجود داشت.

مختاری رئیس سازمان بوستانها نیز در دفاع از باغ بودن این زمین گفت: این زمین در غرب تهران است که دارای درختان کهنسال بوده اما شبانه قطع شده و جای آنها نهال کاشته شده، ما همچنان معتقدیم این زمین باغ است اما در نهایت به دلیل مستندات موجود اعضا به باغ بودن آن رأی ندادند.

همچنین در ادامه اعضای شورا پرونده باغی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع در منطقه ۴ که کاربری گذشته آن پارک بود مورد بررسی قرار گرفت که پهنه این زمین در طرح تفصیلی فضای سبز تثبیت شده بود که اعضای شورا به باغ بودن آن رأی دادند.

در ادامه  محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر با بیان این که این پرونده برای تشخیص باغ بودن یا باغ نبودن به شورای شهر ارسال شده است گفت: این در حالی است که در گذشته این ملک باغ شناسایی شده اما دیوان عدالت اداری رأی شورا را ابطال کرده است.

وی افزود: به نظر کمیسیون شهرسازی با توجه به رأی دیوان عدالت اداری این ملک باغ است.

به گزارش خبرگزاری همسو، زهرا صدراعظم نوری در مخالفت با این تصمیم کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این ملک گفت: این ملک متعلق به بنیاد مستضعفان است  و پروانه برج باغ ۱۳ طبقه گرفته و سطح اشغال در طبقه یک و دو ۷۰ درصد است و ۹ طبقه زیرزمین را می‌تواند حدودا ۱۰۰ درصد گودبرداری کنند که اگر رأی به غیر باغ بودن این ملک بدهیم در واقع از آنجای که پروانه دارد، به عدم خلاف آن رای دادیم.

وی با بیان این که را رای غیرباغ بودن شورا به تمام تخلفات این پروانه ساختمانی، رسمیت داده می‌شود گفت: قرار بود ۳۰ درصد ساخته شود اما حالا بیش از ۷۰ درصد ساخت و ساز داشته است و می‌خواهد از شورا عدم خلاف بگیرد تا بتواند پایان کارش را اخذ کنند و اگر شورا می‌خواهد رای بدهد باید این موضوعات را نیز مدنظر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری همسو، محسن هاشمی نیز با بیان این که دیوان عدالت اداری خیلی از پرونده‌ها را برمی‌گرداند اما چرا این پرونده به صحن آمده  و این در حالی است که تنها مرجع گفت: پیشنهاد می‌شود که این پرونده از دستور خارج شود تا بررسی بیشتری در مورد این پرونده داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری همسو، با رای اکثریت آرای پرونده باغ بودن یا نبودن این ملک از دستور کار خارج شد تا بررسی های فنی انجام شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا