* برنامه سوم توسعه شهر تهران، برنامه مشارکتی پایین به بالا است - اجتماعی نیوز
شهری

برنامه سوم توسعه شهر تهران، برنامه مشارکتی پایین به بالا است

تصویر بنرمعاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: یک زنجیره بین مناطق و محله‌ها باید در شهر تهران ایجاد شود تا بتواند برنامه سوم توسعه شهر تهران را پشتیبانی کند.

به گزارش خبرگزاری همسو، سکینه اشرفی با بیان اینکه سال ۹۸ سال پرکار و شلوغی برای معاونت برنامه‌ریزی است، اظهار کرد: ما سه سطح از برنامه را اجرا می‌کنیم و برای بهتر اجرا شدن سند برنامه سوم توسعه شهر تهران بدون در نظر گرفتن محلات و مناطق نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم.

به گفته معاون شهردار تهران، بحث مناطق از سال ۹۷ آغاز شد. ۱۵۰ محله شناسایی و شیوه‌نامه آنها هم تهیه شده است. برای امسال هم سعی داریم تمامی محلات را در این برنامه بگنجانیم اما این ۱۵۰ منطقه فعلا به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

وی یکی از بحث‌های اساسی در شهرداری تهران را برنامه‌ریزی طبق شاخص‌ها و ویژگی‌های مناطق عنوان کرد و توضیح داد: باید یک زنجیره بین مناطق و محله‌ها در شهر تهران ایجاد شود تا بتواند برنامه سوم توسعه شهر تهران را پشتیبانی کند و هم اولویت‌های هر محله که مردم ساکن در آن تهیه می‌کنند در برنامه لحاظ شود چراکه برنامه سوم توسعه شهر تهران، برنامه مشارکتی پایین به بالا است.

بنا براعلام شهرنوشت، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، درباره اصلاح ساختار شهرداری تهران هم گفت: کارهای کارشناسی در زمینه بازنگری ساختار شهرداری تهران انجام شده و به مرحله ای رسیده است که کمیته‌های تخصصی باید شکل بگیرد و بعد از آن در مجموعه شهرداری به فهم مشترکی از رخدادها برسیم و لایحه نهایی را به شورای شهر ارایه دهیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا