آموزش و پرورش

برگزاری مجازی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

تصویر بنردبیر علمی پنجمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا با اشاره به جزئیات برگزاری این جشنواره، گفت: این جشنواره از ۱۱ مرداد ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از دبیرخانه جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا، مهندس مهدی رشیدی جهان، با بیان اینکه این جشنواره از ۱۱ تا ۱۷ مرداد سال جاری به مدت یک هفته برگزار می‌شود، گفت: دانش آموزان از سراسر کشور به صورت آنلاین با ارائه دستاوردهای خود می‌توانند در آزمون‌های مجازی این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: برگزاری این جشنواره با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌ها و نهادهای علمی دیگر است که با توجه به شرایط کرونا در کشور با همکاری و مشارکت پژوهشگاه نیرو به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رشیدی، جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا را بزرگترین رویداد مجازی ملی با حضور بیش از ۴ هزار دانش‌آموز دانست که در قالب ارائه ۱۱۰۰ پروژه علمی برگزار می‌شود، یادآور شد: “دستاوردها و اختراعات دانش‌آموزی”، “سمینارهای علمی در رشته‌های مختلف”، “ماراتون کسب و کار دانش‌آموزی”، “ماراتون برنامه‌نویسی”، “ماراتون محتوای دیجیتال”، “المپیادهای علمی علوم پایه” و “فیلم کوتاه و انیمیشن” از جمله محورهای این جشنواره است.

دبیر پنجمین جشنواره ابن سینا با اشاره به این که بیش از ۷۰۰ مدرسه و پژوهش‌سرای دانش آموزی از ۳۱ استان در این جشنواره شرکت می‌کنند، گفت: داوری مجازی در بستر سرویس‌های ایرانی به صورت آنلاین، ارائه کارنمای توصیفی (کارنامه توصیفی پژوهش‌ها) برای اولین بار در کشور، چاپ مقالات برتر در مجله ویژه الکترونیکی باشگاه پژوهشگران ابن سینا و ارائه گواهی حضور بین‌المللی با قابلیت استعلام از ویژگی‌های برجسته پنجمین دوره جشنواره ملی ابن سینا محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزیدگان دوره‌های قبل این جشنواره در مسابقات بین‌المللی شرکت داشتند و دانش‌آموزان موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره، ۱۱ مدال برتر و جوایز ویژه از وزارت علوم کشورهای مختلف شدند، امسال نیز برگزیدگان به مسابقات بین المللی که برخی از آنها آنلاین برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا