انتظامی

برگزاری مراسم ارتحال در نظم و ایمنی کامل/ حضور ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در حرم امام خمینی(ره)

تصویر بنررییس با بیان اینکه مراسم سالگرد حضرت امام خمینی (ره) در نظم و ایمنی کامل برگزار شد، گفت: طبق برآوردهای اولیه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در این مراسم حضور داشتند.

که نماینده ویژه دولت در سی‌وسومین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) هم بود، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری این مراسم گفت: مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار در امنیت و ایمنی کامل برگزار شد و این نتیجه هماهنگی بالا و ارتباط خوب دستگاه‌های برگزارکننده این مراسم با یکدیگر بود. امسال برای اولین و بعد از دو سال از شیوع کرونا، در مراسمی عمومی حاضر شدند و همین موضوع نیز سبب شده بود تا جمعیت زیادی از سراسر کشور در این مراسم حاضر شوند.

وی با بیان اینکه این مراسم به خوبی برگزار شد، گفت: قرارگاه شهید فهمیده که سپاه انصار، سپاه ولی امر و … در آن مستقر بودند، به خوبی عمل کردند و هیچ مشکل امنیتی و اجتماعی و … در این مراسم وجود نداشت. رفت و آمد مهمانان و استقرارها ها نیز به خوبی و به طور کامل و مطابق با آنچه که برنامه‌ریزی شده بود، برگزار شد که جا دارد به سبب این هماهنگی و نظم از تمامی دست‌اندرکاران تشکر و قدردانی کنم.

نامی با بیان اینکه امسال کارهایی نیز برای اولین بار در مجموعه حرم مطهر امام خمینی (ره) انجام شد، گفت: برای اولین بار آب سدلار از طریق لوله‌کشی به حرم مطهر وصل شد و در حال حاضر کیفیت آب این مجموعه برای زائران افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در امنیت کامل

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به هماهنگی و تقسیم کار صورت گرفته اظهارکرد: با هماهنگی‌های انجام شده بر امور بهداشتی و سلامت نیز نظارت انجام شد. استانداری تهران بر ایستگاه‌های صلواتی و کیفیت اقلام ارائه شده در آن نظارت داشت. خوشبختانه هیچگونه کمبودی در این مراسم وجود نداشت.

وی با بیان اینکه ستاد ارتحال حضرت امام (ره) با مسئولیت آقای حمید انصاری نیز همراهی و هماهنگی خوبی داشت، اظهارکرد: این ستاد از ماه‌ها قبل جلسات هماهنگی خود را آغاز کرده بود که خوشبختانه امروز نیز نتیجه خوبی از آن حاصل شده و این برنامه در امنیت کامل برگزار شد.

حضور ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

نماینده دولت در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) درباره شمار افراد حاضر در این مراسم نیز به ایسنا گفت: زمانی که برنامه‌ریزی برای برگزاری این مراسم انجام شد شرایط کرونا مانند امروز فروکش نکرده بود. از این رو تصمیم بر آن شد تا با توجه به شرایط و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی تنها از ۱۰ استان مجاور و نزدیک تهران زائران پذیرش شوند. با این وجود ما شاهد آن بودیم که افراد بسیاری از استان‌های سراسر کشور در محل حرم مطهر حاضر شده و به صورت خودجوش خود را به تهران رسانده بودند.

وی ادامه داد: افراد و کاروان‌های خودجوشی از استان‌های خوزستان، گلستان و … در محل حضور داشتند. همچنین افراد بسیاری به صورت خودجوش از تهران و شهرستان‌های اطراف تهران با خودروی شخصی و حتی با پای پیاده در محل حاضر شده بودند، در مجموع حضور مردم فراتر از انتظار بود و آنطور که برآوردهای اولیه نشان می‌دهد، بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در این مراسم حضور داشتند که حضوری معنادار و پرشمار است.

نامی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای نشان دادن اختلاف و فاصله میان مردم و مسئولان گفت: در چنین شرایطی حضور مردم بسیار معنادار بود و توطئه‌های دشمن را خنثی کرد. این حضور نشان می‌دهد که مردم پای کار هستند و پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از حضور و همراهی دیگر دستگاه‌ها از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی، آتش‌نشانی، اورژانس، هلال احمر و … در تامین نظم و ایمنی مراسم نیز قدردانی کرد و گفت: آقای رییس جمهور و وزیر کشور نیز تاکید زیادی بر برگزاری این مراسم در نظم و امنیت کامل داشتند که خوشبختانه محقق شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا