آموزش و پرورش

برگزاری مراسم نمادین هفته بزرگداشت قرآن عترت و نماز در مدرسه حجاب

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز مراسم نمادین هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز صبح امروز با حضور جناب علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مدرسه دخترانه حجاب منطقه 13 تهران برگزار شد.

عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در ابتدای این مراسم گفت: یکی از برنامه  های این هفته، برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان است که کار خود را آغاز کرده است. واقعیت این است که در زمینه مباحث قرآنی هر چه بگوییم کم است و نباید معطوف به این یک هفته باشد. نکته مهم این است که انسان هایی که خداوند را ناظر بر اعمال خود می‌بینند، از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌مانند. 

وی بیان کرد: قرآن بهترین سنگر و پناه مسلمانان است و با خواندن قران، آرامشی در وجود آدمی شکل می گیرد. انسانی که قرآن می‌خواند خودباوری‌اش بیشتر است. پس  پیوند عاطفی با قرآن برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار دانش‌آموز تهرانی در ۱۷ رشته در مسابقات قران، نماز و عترت شرکت کردند و بیش از یکصد هزار کتاب در زمینه پژوهش به چاپ رسید، اظهار کرد:  فرهنگیان در این مسابقات در ۱۱ رشته شرکت می‌کنند که ۹ رشته در دی ماه و ۲ رشته در بهمن ماه برگزار می‌شود؛ سال گذشته  ۲۲ هزار فرهنگی شهر تهران در مسابقات تفسیر و احکام شرکت کردند.

وی گفت: امیدوارم امسال حفظ جزء ۳۰ که در دستور کار است، جاری و ساری کنیم. 

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا