دسته‌بندی نشده

برگزاری نمایشگاه محصولات ارگانیک از سر گرفته شود/لزوم تعیین مقدار مجاز سموم باقی مانده در محصولات غذایی

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار فارس، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی عملکرد سازمان میادین میوه و تره‌بار با بیان اینکه مراجعات مردم به میادین به دلیل مشکلات اقتصادی افزایش یافته است، گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود که رضایت مردم را شاهد باشیم چون این موضوع اصل کار ماست.

وی با تأکید بر اهمیت سلامت شهروندان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت موظف است با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، مقدار مجاز سموم باقی‌مانده در محصولات غذایی را مشخص کند و عرضه محصولاتی که میزان غیرمجازی از کود و سموم شیمیایی را دارند، ممنوع اعلام کند. ما به این خواسته در شورای ششم توجه ویژه داریم.

پیرهادی افزود: برگزاری نمایشگاه محصولات ارگانیک از دوره گذشته متوقف شده اما در این دوره نیز در دستور کار نیست و باید پیگیری و همچنین در زمینه عرضه این محصولات نیز گزارش ارائه شود.

وی با بیان اینکه وضعیت عرضه محصولات در ۵۲ مرکز موجود در محلات باید مشخص باشد، گفت: قرار بود قیمت محصولات در این مراکز ۱۵ درصد کمتر از سایر نقاط بوده و کیفیت نیز مناسب باشد که خواهش ما این است در رابطه با این موضوع توضیح ارائه شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تصفیه فاضلاب در مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان موضوعی جدی است، گفت: باید در تمام ساختمان‌های شهرداری، این مبحث را مورد توجه قرار دهیم البته سایر دستگاه‌ها نیز باید مبحث ۱۶ را رعایت کرده و اقدامات فوری در این زمینه انجام دهند.

وی با اشاره به کاهش ۲۸ درصدی منابع آبی خاطرنشان کرد: اگر امروز به فکر آب نباشیم، در آینده به مشکل برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

منبع: فارس

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا