قضایی و حقوقی

برگشت ۷ هزار میلیارد تومان از اموال غارت شده به بیت‌المال

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز ذبیح اله خدائیان عصر امروز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان جلفا با بیان اینکه برخورد قاطع با مفسدان ضامن امنیت کشور است، گفت: فردی از طریق رانت کارخانه ۳۰ هزار میلیارد تومانی را به قیمت بسیار پایین‌تر خریداری می کند که این موضوع نامشروع بوده و برای همین قوه قضائیه برخورد قاطعی انجام می دهد.

رئیس سازمان ثبت استاد و املاک با تاکید بر اینکه برخورد با مفسدان اقتصادی در جامعه ناامنی ایجاد نمی کند، گفت: این موضوع خواسته مردم از قوه قضاییه است. مردم سخت‌ترین مشکلات را تحمل می‌کنند ولی تحمل فساد از سوی مدیران دولتی و غیردولتی را ندارند.  

خدائیان با اشاره به اینکه قوه قضائیه به صرف محاکمه اکتفا نمی کند، گفت: در ماه‌های اخیر برخوردهای بسیار خوبی با مفسدان اقتصادی انجام شده که این اقدامات با واکنش‌های مثبت مردم همراه بوده و رضایتمندی آنها را فراهم کرده است.

برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی از رویکردهای اصلی قوه قضاییه است

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و علنی کردن محاکم قضایی از رویکردهای اصلی قوه قضاییه است.

خدائیان اظهار داشت: ما در قوه قضاییه به دنبال آن هستیم که اموال غارت شده به بیت المال برگردانده شود که در این خصوص تاکنون ۷ هزار میلیارد تومان به بیت المال برگشت داده شده است.

وی ادامه داد: قوه قضائیه مبارزه با فساد را از درون آغاز کرده و مصصم است قضات یا کسانی که در این قوه تخلف آنها ثابت شده است را به مردم معرفی کند.

رئیس سازمان ثبت استاد و املاک با اشاره به اینکه برخوردهای ما حزبی و سیاسی نیست، گفت: هیچ ابایی از اعلام نام مفسدان اقتصادی نداریم و به دنبال علنی برگزار شدن محاکمه مفسدان اقتصادی هستیم.

خدائیان ابراز داشت: باید با آنهایی که به مردم رحم نمی کنند و با استفاده از رانت به پول های هنگفتی می رسند برخورد شود. ما این اسامی را به مردم اعلام می کنیم و هیچ اغماضی نداریم.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا